Ana Sayfa Bilgisayar Skype Bildirimleri’ Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Skype Bildirimleri’ Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
Skype Bildirimleri' Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Gerek günlük hayatta gerekse iş dünyasında kullanım oranı en yüksek olan anlık iletişim uygulamalarından biri olan ‘Skype’ta kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biri de hiç şüphesiz anlık hareket bildirimleridir diyebiliriz. Özellikle aktif bir arkadaş listesine veya kalabalık bir iş grubuna sahipseniz günlük bilgisyar kullanımınız sırasında ‘Skype’ tarafından sizlere gönderilen bildirimler can sıkıcı bir hal alabiliyor. Hatta bazı durumlarda ‘Skype’ üzerinden yapılan görüşmeler, kullanıcıları, içindeki bulundukları ortama göre çok zor durumda bırakabiliyor.

İşte tüm bunlar doğrultusunda biz de sizler için “’Windows’ işletim sisteminde ‘Skype’ bildirimleri nasıl kapatılır?” konusunu derledik.

• İşlemlerimize ‘Skype’ programını açarak ve ‘Skype’ hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz. Sonrasında ise öncelikle ‘Skype’ programında bulunan ‘Araçlar’ menüsünden ‘Seçenekler’ bölümüne giriyoruz.

Skype Bildirimleri' Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)
Açılan ‘Seçenekler’ penceresinde ise sırasıyla ‘Bildirimler’ bölümüne giriyoruz ve açılan bölümden öncelikle ‘Bildirim Ayarları’nı yapılandırıyoruz. ‘Bildirim Ayarları’ bölümünde orta kısımda sıralanan alanda, seçili şekilde bıraktığımız eylemler gerçekleştiğinde ‘Skype’ bize anlık olarak masaüstünün sağ alt köşesinde görsel bildirimler verecektir.

• ‘Görsel bildirim’ ayarlarının ardından ‘sesli bildirim’ ayarlarını da yapılandırmak istersek, ‘Bildirim ayarları’ bölümünün altındaki ‘Sesler’ menüsüne giriyoruz. ‘Sesler’ bölümünde de yine orta kısımda listelenen eylem tipleri arasında seçili olarak kaydettiğimiz eylem tipleri gerçekleştiğinde ‘Skype’ tarafından bizlere anlık olarak sesli bildirimler gönderilcektir.

Her iki bölümde de gerekli seçimleri yapmamızın ardından sağ alt köşede bulunan ‘Kaydet’ tuşuna basarak seçimlerimizi kaydediyoruz ve işlemlerimizi tamamlamış oluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.