Ana Sayfa Haberler Skully AR-1 ile Motosiklet Tutkunlarına Kör Nokta Yok

Skully AR-1 ile Motosiklet Tutkunlarına Kör Nokta Yok

0
Paylaş

Motosiklet tutkunlarının en önemli ve zorunlu aksesuarlarından olan, kişi sağlığı açısından da olmazsa olmazları arasındaki kasklar da teknolojiden yararlanmaya başlamış görünüyor. Çift tekerlek kullanıcılarının kör nokta olarak tabir ettikleri ve hayati riskler taşıyan görüş açısı sorunlarını gideren yeni bir kask teknolojisi gelişimini tamamladı. Akıllı kask olarak adlandırılan Skully AR-1 artık satışa çıkıyor. Arkadaki hareketlerin kolaylıkla takip edilebileceği bu kask yardımı ile olası kazalarında ciddi oranda azalmalar olacağı düşünülüyor.

ar-1

Indiegogo Projesi olarak yaklaşık iki yıl önce tanıtımı yapılan Skully AR-1, bu güne kadar geliştirilmesi için verilen bağışlar sayesinde artık hayata geçiriliyor. Böylelikle de süper akıllı kaskın artık dağıtımı başlamış oldu. Peki, bu kask ne gibi özellikleri ile diğer kasklardan ayrılıyor ve kör noktalarda görüşü nasıl sağlıyor biraz inceleyelim. Ana temasında kaskın arka tarafındaki kameraların dikiz aynasına yansıması ile kör noktaların ortadan kaldırılması hedeflenmiş.

ar1

Akıllı kask Skully AR-1’in özellikleri, arkasına yerleştirilen kamera ile son bulmuyor. Beraberinde vizör bölgesinde de teknoloji kendini gösteriyor. Bu vizörün sağ tarafında bir de transparan HUB göstergeleri var ki bu sayede GPS ile Navigasyon desteği de veriliyor. Aynı zamanda Bluetooth ya da internet desteği ile hands free konuşma özelliği de beraberinde sunuluyor. Siyah ve beyaz renk seçeneği ile satışa çıkan Skully AR-1, 1499 $ ön sipariş bedeli ile satışa çıktı.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.