Ana Sayfa Haberler Sharp’ın Yeni Akıllı Telefonu ‘Aquos S2’ Sızdırıldı!

Sharp’ın Yeni Akıllı Telefonu ‘Aquos S2’ Sızdırıldı!

1
Sharp'ın Yeni Akıllı Telefonu 'Aquos S2' Sızdırıldı!

Teknoloji dünyasına elektrikli tıraş makineleriyle giriş yapan ve aradan geçen yıllar içerisinde teknolojinin birçok alanında oldukça iddialı ürünler geliştiren dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Japon teknoloji devi ‘Sharp’, uzun zamandır akıllı telefon pazarına büyük yatırımlar yapmayı hedefliyordu. Aslında bakılırsa pazarda birkaç yıldır var olan şirket, bugüne kadar amiral gemisi seviyelerinde bir telefon tanıtımı gerçekleştirmemişti. Dünyanın en büyük panel üreticilerinden biri olan ‘Sharp’ın uzun zamandır çerçevesiz tasarıma ve ‘4K’ çözünürlüklü ekrana sahip yeni bir amiral gemisi katili üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde ‘Çin’in en büyük sosyal medya platformu ‘Weibo’da sızdırılan görseller, birkaç aydır kulislerde dolaşan dedikoduları doğrulamış oldu ve ‘Sharp’ın yakın bir zamanda tanıtacağı yeni akıllı telefonunun çerçevesiz tasarıma sahip olduğu ortaya çıktı.
Sharp'ın Yeni Akıllı Telefonu 'Aquos S2' Sızdırıldı!
Sızdırılan bilgilere göre ‘8 Ağustos’ tarihinde gerçekleştirilecek resmi lansman ile tüketicilerin beğenisine sunulacak olan üründe ‘3840×2160 piksel’ ‘Ultra HD(4K)’ çözünürlüğe sahip, ‘5.5 inç’ büyüklükte ‘Süper AMOLED’ ekran yer alıyor. Tam bir amiral gemisi katili olan ürünün işlemci yonga setini ‘Qualcomm’ işlemci ailesinin halihazırdaki en gelişmiş işlemcisi ‘Snapdragon 835’ ve ‘Adreno 540’ grafik çipi oluşturuyor. Bu işlemci yonga setini ‘6GB RAM’ ile destekleyen ‘Sharp’, üründeki dahili depolama kapasitesini ise ‘64GB’ olarak belirlemiş. Ayrıca henüz açıklanmamış olsa da ‘Sharp Aquos S2’de ‘mikro sd kart’ yardımıyla ‘256GB’a kadar arttırılabilir hafıza desteğinin bulunması bekleniyor.

Çerçevesiz ekranın içine gizlenmiş, ‘Full HD’ video kaydı yapabilen ‘12MP’ çözünürlüklü ‘selfie kamerası’na sahip olan ürünün arka kameraları ise ‘12MP’ ve ‘8MP’ çözünürlüğe sahipler. Her iki kamera da görüntü kaydı yapabiliyorken, istenildiği takdirde kameralardan biri çekilen ‘görüntüye derinlik algısı’ ekleyebiliyor. Saniyede ‘30 resim’ karesinden ‘Ultra HD (4K)’ çözünürlükte video kaydı yapabilen ürünün arka kameraları aynı zamanda olumsuz aydınlatma koşulları göz önünden bulundurularak 1 adet ‘led flaş’ ile desteklenmiş durumda.

Kutusundan ‘Sharp’ kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış ‘Android Nougat 7.1.1’ platformu ile çıkması beklenen ürün tek parça ‘metal’ kasa tasarımına sahip. Ön kısımda herhangi bir şekilde çerçeve bulunmayan cihazda ‘parmak izi okuyucu sensör’ ise ekranın alt kısmına gömülmüş durumda. Pil kapasitesi henüz açıklanmayan cihazın ‘4000MAH’ kapasiteye sahip ‘Li-Ion’ pil ile gelmesi bekleniyor. Beklenen pil hacmi her ne kadar yüksek gözükse de, ürün üzerinde bulunan ‘4K’ çözünürlüklü ‘Süper AMOLED’ ekranın bu pil ile sağlayacağı uyum en çok merak edilen konulardan.

Bağlanalabilirlik bakımından ‘2×2 veri aktarım’ opsiyonu sunan çift kanal ‘Wi-Fi 802.11 a/b/g/n’ sertifikalı ‘Wireless’ bağlantı çipine ve en gelişmiş ‘Bluetooth’
sürümü olan ‘Bluetooth 5.0’ teknolojisine sahip olması beklenen cihazda mobil bağlantı taşıyıcı olarak da dahili ‘CAT6’ modemin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Piyasaya giriş fiyatı hakkında herhangi bir bilgi sızıntısı bulunmayan ürünün rekabet anlamında geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen bir diğer çerçevesiz ‘Android’ telefon ‘Essential Phone’ ile rekabet edebilecek fiyat aralığında yer alması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.