Ana Sayfa Sosyal Medya SEO Neye Denir?

SEO Neye Denir?

0

SEO Neye Denir? Arama Motorları İçin Seo Nasıl Çalışması Nasıl Yapılır?

Son yıllarda web sitesi sahipleri tarafından kullanılan bir kelime olan seo, web sitesi sahipleri için çok şey ifade eder. Web sitesi olan insanlar seo kelimesine hiç yabancı değilken, bu işle uğraşmayan insanlar için seo kelimesi bir anlam ifade etmez. Bu makalemizde sizlere seo kullanımı hakkında bilgileri vermeye çalışacağız.

Seo Neye Denir?

Seo, web sitesi için yapılan arama motoru çalışmalarına denir. Web sitesi için yapılan çalışmalarla arama motorlarının sonuçları aracılığıyla organik olarak web sitelerine gelen trafiğin ne kadar olduğu, gelen trafiğin kalitesi ve web sitesi markasının popülerliğini arttırma çalışmalarına da denir.

Kısaca seo, web sitelerinin arama motoru aramalarında daha iyi performans gösterebilmesi için yapılan tüm çalışmalara denir. Yapılan seo çalışmalarıyla, web sitesi performansı artarken, web sitesi daha fazla kaliteli ziyaretçiye ulaşabilir.

Seo kelime olarak, arama motoru optimizasyonu olarak Türkçe karşılığı olsa da İngilizce dilinde karşılığı, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmasıyla bu terim elde edilmiştir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Seo Neden Gereklidir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Seo yapmak, web sitelerinin Google ve benzeri arama motorlarında kelime bazlı olarak daha da üst sıralara çıkmasını sağlamak amacı taşır. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer alan web siteleri, daha fazla tık alıp daha fazla ilgi çekerler. Daha fazla tık almada nitelikli kullanıcıların web sitesine gelmesi de önemlidir. Nitelikli olan kullanıcıyı web sitesi içerisinde bulunan içeriklere çekebilmek için seo çalışmaları yapılır.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması için birçok teknik ve stratejiler bulunur. Web sitelerinde sunulan nitelikli şeyler, sık dönüşüm alması açısından daha önemlidir.

Web sitelere sunulan nitelikli şeylerin kullanıcılara ulaşması için öncelikli olarak arama motorlarının içeriği okuması, anlaması ve  nitelikli içeriği üst konumlara taşıması gerekir.

Arama Motorları Nasıl Çalışma Yapar?

Google benzeri arama motorları için seo’da birçok faktör etkili olur. Alaka düzeyi, yetki ve kişileştirme bu faktörler arasında önemlidirler. Bu faktörleri anlamak ve web sitesini o faktörlere göre optimize etmek, web sitesinin üst sıralara çıkmasında önem arz eder.

Arama motorları içinde web siteleri için en önemli arama motoru olan Google, kullanıcılarına kaliteli içerikler sunmak için çabaladığı için, web sitelerinde kaliteli içerik yayını yapanları Google ödüllendirir. Kaliteli içerik bulunan web sitesindeki içeriği daha üst sıralarda çıkartır.

Arama motorları genel olarak, kullanıcılara daha kaliteli deneyimler sunmak adına, iyileştirmeler ve değişiklileri devamlı olarak yaparlar. Bu iyileştirme ve değişiklikler bazen büyük etki yaparken bazen de çok küçük etki yapar.

Arama motorlarının amacı, aranılan bilgileri en uygun bağlantılar ile kullanıcılara ulaştırma çabasındadır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA