Ana Sayfa Haberler Seagate’den Uçan Disk: ‘Seagate Fly Drive’

Seagate’den Uçan Disk: ‘Seagate Fly Drive’

0
Paylaş
Seagate’den Uçan Disk: ‘Seagate Fly Drive’

Gelişen teknolojiye paralel olarak, genellikle havadan çekim yapmak için kullanılan dronların kalitesinin artmasıyla beraber, çekim kalitesi yüksek sistemler kullanılmaya başlandı. Bu da beraberinde yüksek boyutlarda depolama ihtiyacı doğurdu. Tabi, boyutların artmasıyla beraber verilerin aktarımı da zor hale geldi. Veri depolama alanında en iyilerden biri olan Seagate, bu durumu  kolaylaştırmak için ‘DJI’ iş birliğiyle, dronların ürettiği fotoğrafları ve videoları eş zamanlı  depolayabilecek bir disk üretti.

 

‘Fly Drive’ adındaki bu disk, 2TB’lık bir kapasiteye sahip ve ortalama 250 uçuşluk veri depolayabilir. ‘Seagate’in taşınabilir disklerinden sorumlu yöneticelerinden verilen bilgilerde, çekim sırasında bir çok ‘SD kart’, kablo ve kart okuyucularla uğraşmanın çok zor olduğu, disk üzerinde bulunan ‘SD kart’ okuyucusu sayesinde verilerin ‘Fly Drive’a oldukça hızlı bir şekilde aktarılabileceği belirtiliyor.

‘Fly Drive’, havada meydana gelebilecek kazalara karşı  koruyucu bir kasaya sahip. Veri aktarımı için ‘3.1 USB’ kullanılmakta. Hem ‘Windows’ hem de ‘Mac OS’ desteği bulunuyor. ‘Fly Drive’a sahip olan kullanıcılara ayrıca, kaydettıklerı görüntüleri daha iyi düzenleyebilmeleri için 2 aylık lisanslı ‘Adobe Premiere Pro CC’ programı hediye ediliyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.