Ana Sayfa Bilgisayar Samsung’un Yeni Unpacked Etkinliği Sonrasında Tanıtılan Galaxy Book Serisi İncelemesi

Samsung’un Yeni Unpacked Etkinliği Sonrasında Tanıtılan Galaxy Book Serisi İncelemesi

0

Samsung yaptığı yeni bir lansman ile Unpacked etkinliğinde yeni Notebook’larını tanıttı , bu etkinliğin en dikkat çekici ürünü şüphesiz ki Galaxy Book isimli dizüstü bilgisayar oldu , bildiğiniz üzere Samsung sık bir şekilde bilgisayar üreten bir marka değil , ürettiği notebook’lar genelde günlük kullanıma odaklı cihazlar oluyordu , bu cihazda da son derece yenilikçi özelliklere imza atan Samsung en büyük rakibi olan Apple‘a büyük bir göz dağı verdi .

maxresdefault.jpg (1280×720)Samsung bu modelle birlikte dizüstü bilgisayar ailesini, kullanıcıların çeşitli kullanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmış yeni ince ve hafif dizüstü bilgisayarlardan oluşan bir seri ile güncelledi.

Samsung bir yandan kullanıcıların günlük kullanım ihtiyaçlarını düşünürken diğer taraftan da geç kaldığı bir hamleyi yapma hedefiyle bu seriyi artık yaygınlaştırma kararı aldı , bu hamle öncüsü Huawei‘nin olduğu Bilgisayar, Akıllı Telefon , ve Diğer Akıllı cihazlar birbirleri arasında ki güçlü senkronize çalışma sistemlerini daha da geliştirerek bir eko sistem kurma planı.

Her ne kadar bu konuda rakiplerinin gerisinde kalsa da bildiğiniz üzere Samsung , Dex isimli işletim sistemiyle oldukça kolay bir kullanım şekli sunan , kullanıcıların aynı anda hem mobil cihaz kullanımını hem de bir bilgisayar deneyimi almasını sağlayan muhteşem bir platforma sahip.

Samsung Galaxy Book‘ta kişisel incelemelemize göre muhteşem özelliklere sahip işlemci tarafında Intel Core i5, 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile başlayan ve Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD depolama boyutları ile karşımıza çıkıyor .

PqMJQTMRQqw3bz2uBx42Po.jpg (3541×1992)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Fakat serinin diğer üyesi olan Samsung Galaxy Book Pro‘nun da farklı ek özellikleri de mevcut ; Samsung Galaxy Book Pro, kaliteyi biraz daha artırıyor ve AMOLED ekran paneline geçiş yapıyor. Bu seride 13.3 ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu bulunuyor. 11. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemciler, Intel Iris Xe dahili grafik işlemci birimi gibi özellikler mevcut. 16 GB‘e kadar RAM ve 512 GB‘e kadar’da artan depolama boyutlarına sahip. Ayrıca Samsung bu seride LTE desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayrıca işin bağlantı desteği noktasında  ;

1 Adet USB-A
3 Adet USB-C
1 Adet HDMI
LTE desteği sunuyor , ayrıca USB-C bağlantı noktalarından bir tanesi Thunderbolt 4 desteğine de sahip.

a) Bağlantı noktaları neredeyse serinin bütün üyelerinde aynı seviyede , birbirine benzer olarak her modelde 720P çözünürlük değerinde kamera ve 3.5 mm jack girişi bulunuyor.

Samsung_Galaxy_Book_Pro_360_and_Galaxy_Book_Pro.jpg (1044×598)

Ayrıca bu modellerin arasına da farklı tasarımsal işlerle ilgilenen kullanıcıları da unutmayan Samsung Galaxy Book Pro 360 isimli bir model daha tanıttı , bu modelde ki tasarım özellikleri de diğerleri gibi oldukça etkileyici , Bu modelde de AMOLED ekran panelini kullanan Samsung  , Dokunmatik Ekran Paneliyle birlikte bir de S Pen desteği sunuyor , 13.3 ve 15.6 inç olmak üzere 2 farklı ekran boyutuna sahip olan bu model 360 derece dönerek bize istediğimiz zaman tablete dönüştürebileceğimiz bir deneyim vaad ediyor.

Galaxy Book Pro 360 modelinde donanım seçenekleri kısmında 13.3 inç ekran, Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD ile başlıyor. 15.6 inç ekranlı modelde sunulan Core i7 işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB SSD desteği ile donanım seçenekleri en üst seviyede yer alıyor.

Genel inceleme notlarıma göre ürünler rakiplerine göre oldukça iyi seviyede ve alınabilir özelliklere sahip , fakat bildiğiniz üzere yükselen döviz kurları sebebiyle fiyatlar tercih belirleyici unsurlar olacaktır , Samsung‘un diğer Avrupa ülkelerinde ki satış rakamları 449$ ile 1000$ aralığında , ülkemizde ki satış rakamları ise henüz netlik kazanmadı.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA