Ana Sayfa Haberler Samsung’dan, Galaxy Note 8’in Pil Ömrünü Uzatacak 3 Öneri!

Samsung’dan, Galaxy Note 8’in Pil Ömrünü Uzatacak 3 Öneri!

0
Paylaş
Samsung'dan, Galaxy Note 8'in Pil Ömrünü Uzatacak 3 Öneri!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu yılki amiral gemisi Galaxy Note 8’in pil performansının iyileştirilmesini sağlayacak yöntemleri tüketicilerin bilgisine sundu. Yalnızca Galaxy Note 8’lerde geçerli olmayan bu yöntemler, tüm Samsung Galaxy ailesinin pil kullanım performansını arttırmak için kullanılabiliyor.

Samsung'dan, Galaxy Note 8'in Pil Ömrünü Uzatacak 3 Öneri!

Akıllı telefon üreticilerini, şüphesiz ki son yıllarda, en çok zorlayan konulardan biri olan üst düzey pil performansı beklentisi, her geçen gün biraz daha zor bir hal alıyor. Tüketicilerin, günlük hayatta artan akıllı telefon kullanım süreleri ve her yeni modelde biraz daha ince bir tasarım beklentisi sebebiyle, yeni akıllı telefon modelleri üretilirken, firmaları en çok zorlayan konulardan biri de pil performans sorunlarıdır diyebiliriz.

Konuyla ilgili uzun yıllardır gerçekleştirilen milyonlarca dolarlık Ar-Ge çalışmalarından şimdiye kadar alınabilen en müspet sonuçları belirtmek istersek, yıllar içerisinde değişkenlik gösteren pil şarj konnektörleri ve hızlı şarj teknolojileridir diyebiliriz. Tasarımda, tüketicilerin beklediği incelik seviyesi sebebiyle birçok firmanın elini kolunu bağlayan kısıtlı pil hacmi, şirketlerin son yıllarda pil kullanım sürelerinden çok pil şarj sürelerine önem vermeye başlamalarına sebep oldu. Hatta çoğu firma, satış propagandalarında pil dolum sürelerini daha fazla ön plana çıkarmaya başladı.

Akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından biri olan Samsung, yakın tarihte pil konusunda en çok sorun yaşayan marka olarak önümüze çıkıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan ve skandal seviyesine ulaşan, en sonunda da şirketin piyasadan tüm Galaxy Note 7’leri toplatmasına sebep olan Galaxy Note 7 pil sorunu, firmanın hala kabuslarını kaçırıyor diyebiliriz. Zarar gören marka değerini geçtiğimiz yıldan beri tamir etmeye çalışan şirket, bu yılki Note serisi Galaxy Note 8’de bu konunun üzerine titremişti. Ancak ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, yine de Galaxy Note 8’in pil performansından memnun olmayabilecek kullanıcıları göz önünde bulunduran şirket, geçtiğimiz günlerde kullanıcılara Galaxy Note 8’lerinin pil performansını artırabilecek tavsiyelerde bulundu.

Hemen hemen tüm marka akıllı telefonlarda da uygulanabilecek oldukça akılcı tavsiyelerden bahsetmek gerekirse:

 

  • Telefonunuzun temasını Siyah’a yakın renk tonlarında tutun. Bu durum, bölgesel karartma özelliğine sahip olan ekranınızın daha az enerji tüketmesini sağlayacak ve sizlere pozitif pil performansı olarak yansıyacaktır.

 

  • NFC, Bluetooth, Wi-Fi hatta 4.5G gibi yüksek oranda pil tüketebilecek kablosuz bağlantı teknolojilerini yalnızca ihtiyacınız olduğunda açık tutun. Kablosuz bağlantı entegreleri yüksek enerji tüketimi yaptığından, bu durumda pil kapasitesinizi, ihtiyacınız olduğunda kullanmanızı sağlayacaktır.

 

  • Akıllı telefonunuzda bulunan güç tasarruf modu, telefonunuzun pil doluluk oranı yüksek seviyelerde de olsa açık olsun. Ekran parlaklığı ve donanım kullanımı konusunda pilinizi yormamayı hedefleyen pil tasarruf modları, pil kullanım sürenizi uzatmanıza yardımcı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.