Ana Sayfa Haberler SAMSUNG ULTRABOOK RECOVERY

SAMSUNG ULTRABOOK RECOVERY

0

Bilgisayarınızla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz, çok mu yavaşladı yada artık hiç açılmıyor mu ? Bilgisayarınızı sıfırlayarak tamamen bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızı sıfırlamak için iki tane yol bulunuyor. Ben bunları size iki farklı yöntem ile anlatacağım. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarınızdaki verilerinizin yedeğini alınız.

İlk seçeneğimiz bilgisayarınız açılıyor ve işlem yapabiliyorsanız direk olarak açık sistem üzerinden işlem yapmak olacaktır. Öncelikle başlangıç Menüsüne giriş yapıyoruz. Burada direk olarak klavyeden recovery yazarak arattığınızda Ayarlar sekmesinde Herşeyi kaldırın ve Windows’u yeniden yükleyin seçeneğine tıklıyoruz.

1 2

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Başlayın seçeneğine tıkladığımızda aşağıdaki ekran gelecektir. Kişisel bilgisayarınızı sıfırlayın Sağ alt köşede yer alan İleri butonuna tıklıyoruz.

3

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Bir sonraki ekranda Sürücüyü tümüyle temizle butonuna tıklıyoruz.

4

  1. Sıfırla butonuna tıklıyoruz ve bilgisayar kapanıyor daha sonra açıldığında % olarak recovery işleminin başladığını göreceksiniz. Bu işlem %100 olduğunda bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Artık bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

5

Bir diğer işlem ise bilgisayarınız Windows alanına hiç erişim sağlayamıyorsa ve recovery alanınınızda  bir sorun yok ise açılışta F4 tuşu ile recovery alanına ulaşarak sıfırlama yapabiliriz. Açılışta F4 tuşu ile tuşlama yaptığımızda aşağıdaki ekran gelecektir. Kurtarma Bölümünü üzerinden işlem yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

6

Kurtarma butonuna tıkladığımızda aşağıdaki ekran gelecektir ve recovery işlemi başlayacaktır.

7

Kurtarma işlemi devam ediyor.

8

Kurtarma işlemi tamamlandı tamam diyoruz.

9

Bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve ilk kurulm işlemlerini yapıyor. Bilgisayar adı, bölge ve dil seçenekleri klavye gibi bazı ilk kurulum işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

10

Daha sonra bilgisayarınız açılacaktır. Artık kurtarma işlemimiz sona erdi. Bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

11

 

12

 

13

Hazırlayan : Savaş Taşcıoğlu

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA