Ana Sayfa Haberler Samsung, Türkiye’ye Akıllı Telefon Satmayı Bırakıyor mu?

Samsung, Türkiye’ye Akıllı Telefon Satmayı Bırakıyor mu?

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Rekabet Kurumu ile Google arasındaki yılan hikâyesine dönen anlaşmazlık sonucu Android lisansının iptal edilmesinin ardından Samsung’un Türkiye’ye yeni telefon satmayacağı idda ediliyor.

Ancak Samsung Electronics Türkiye tarafından Twitter üzerinden yapılan yazılı açıklamada, “2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye´’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

Samsung’un Türkiye Pazarından Çekildiği İddiası

Hürriyet’in haberine göre, şirkete yakın kişiler, Samsung’un gelecek yıl itibariyle Türkiye’ye yeni telefon getirmeyeceği ve telefon sevkiyatını sorun düzelene kadar durduracağını iddia etmişti.

Türkiye’de en çok satılan telefonlar arasında boy gösten Samsung marka akıllı telefonların tamamı Android işletim sistemini kullanıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android lisansının Türkiye’de iptal edilmesi, tüm Google servislerinin kullanım dışı kalması anlamına geliyor. Kendi işletim sistemi olmayan Samsung’un da bu şartlarda Türkiye’ye yeni telefon satması zor gözüküyor.

Ancak bu gelişme Samsung dışında birçok telefon şirketini etkileyecek. Son verilere göre Türkiye’de her yıl 10 milyondan fazla cep telefonu satışı yapılıyor ve bu telefonların yaklaşık yüzde 90’ı Android işletim sistemini kullanıyor. Tek alternatif olarak IOS işletim sistemine sahip iPhone telefonları gösterecek olursak, yüksek fiyatlarla herkesin alabileceği bir telefon olarak görünmüyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.