Ana Sayfa Destek Samsung Telefonlarda (İstenmeyen) SPAM SMS’ler Nasıl Engellenir?

Samsung Telefonlarda (İstenmeyen) SPAM SMS’ler Nasıl Engellenir?

0
Samsung Telefonlarda (İstenmeyen) SPAM SMS'ler Nasıl Engellenir?

Cep telefonu sahibi olup da, hiçbir zaman ilgilenmediği ve ilgilenmeyeceği içerikte ve konularda SMS almayan yok gibidir sanırız. Bu tür SMS’ler bilgi kirliliği oluşturur, önemli bildirimlerin kaçmasına neden olabilir ve Mesajlar uygulamasında silmeden sakladığımız bizim için önemli SMS’leri bulmamızı zorlaştırabilir. Peki, istenmeyen (SPAM) SMS’lerin telefon kullanıcısına göre değişecek bu ve benzeri dezantajlarını ortadan kaldırmak ve hatta istenmeyen içerikte SMS’leri engellemek mümkün mü? Cevap, ‘evet’! Akıllı telefonların cep telefonu dünyasında açtığı yeni çığır ile birlikte sunduğu müthiş özelliklerin içerisinde, istenmeyen SMS’lerin engellenmesi de var.

Bu makalemizde, dünya genelinde kullanım oranı en yüksek telefonlardan biri olan Android işletim sistemine sahip Samsung telefonlarda istenmeyen (SPAM) SMS’leri nasıl engelleyebileceğinizi anlatacağız.

 

  • İşlemlerimize Mesajlar uygulamasını açarak başlıyoruz.

Samsung Telefonlarda (İstenmeyen) SPAM SMS'ler Nasıl Engellenir?

  • Uygulama penceresinin sağ-üst kısmında bulunan üç-nokta (⋮) simgesine dokunuyoruz.

  • Açılan menü listesinde Ayarlar seçeneğine dokunuyoruz.

  • Gelen ekranda ‘Mesajları engelle’ seçeneğine dokunuyoruz.

  • Gelen menü listesinde ‘İfadeleri engelle’ seçeneğine dokunuyoruz (Eğer bir numaradan gelen SMS’leri engellemek istiyorsanız, ‘Numaraları engelle’ seçeneğine dokunarak ilerleyebilirsiniz).

  • Gelen ekranda ‘Metni girin’ yazan kısma, engellemek istediğimiz SPAM SMS’in veya SMS’lerin içeriğinde bulunan bir kelimeyi, kelime grubunu ve cümleyi yazıyoruz.

  • Daha sonra, yazdığımız ifadeyi eklemek için ‘+’ butonuna tıklıyoruz.

  • Eklemek istediğiniz başka kelime, kelime grubu veya cümle varsa ‘Metni girin’ kısmına yazdıktan sonra ‘+’ butonuna dokunup ekleyebilirsiniz. Ekleme işlemini tamamladıktan sonra sol-üst kısımdaki sola doğru ok işaretine ( ◀ ) dokunup, kelime ekleme ekranından çıkıyoruz.

  • Size gönderilen ve engellediğiniz içeriğe sahip mesajları (SMS’leri) görüntülemek isterseniz, Mesajlar uygulamasını açtıktan sonra ‘üç-nokta (⋮) simgesi’ ⟶ ‘Ayarlar’ ⟶ ‘Mesajları engelle’ ⟶ ‘Engellenen mesajlar’ menülerini takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.