Ana Sayfa Destek Samsung Parmak İzi Hızlandırma

Samsung Parmak İzi Hızlandırma

0

Samsung Telefonlarda Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma

Samsung telefonlarda genellikle ekran alt kısmında yer almaktadır. Ekrana gömülü olan parmak izi sensörü son zamanlarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu işlev kullanıcıları PİN DESEN gibi işlemleri beklemeden erişim sağlatmaktadır. Cihazı kendi Parmak izinizle güvence altına alırsınız. Telefon üreticileri tarafından Parmak izi sensörü farklı konumlarda olabilmektedir. Markaya göre değişiklik gösterebilir.

 

Samsung telefonlarda bu kontrolleri 3 başlıkta incelemek mümkündür.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1.Parmak izi sensörü hızlandırma yöntemleri

2.parmak izi sensörü neden hızlı olmalıdır.

3.parmak izi sensörleri kaç çeşittir.

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Parmak izi sensörü hızlandırma yöntemleri

Cihaz özelliklerine göre değişiklik gösterdikleri için yapılan yöntemler her ürün için geçerli olmayabilir. Ancak gerekli denemeler sonrasında bunlardan emin olabilmek mümkündür. Ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörleri, fiziksel parmak izi sensörleri kadar hızlı çalışmamaktadır.

Samsung genellikle ekrana entegre ya da ekranda parmak izi sensörü kullanmaktadır. İşlemler sonrasında bu sensör tiplerini hızlandırabilmek mümkündür. Ekrana entegren edilen parmak izi sensörleri küçük ayarlar ile hızlandırılmaktadır. Gerekli işlemler için adımları birlikte kontrol edelim.

Telefondan Ayarlar sonrasında ise Uygulamalar bölümüne gelinmelidir. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya basılır. Gelen ekranda ise Sistem Uygulamaları Göster işaretlenir ve com.samsung açılan sayfasında android.biometrics.app.settings aranması gerekir. Gelen ekranda Burada bulunan seçeneğin kapatılmasının işlemleri tamamlamış olarak bildirilmektedir. Konu ile ilgili ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır. İşlem sonrasında Telefonunuzu yeniden başlatılması yeterli olacaktır.

  • Parmak İzi Sensörü neden hızlı olmalıdır.

Parmak izi okuyucu sistemleri son yıllarda çok kullanılan biyometrik tanıma haline gelmiştir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi kesinlikle değiştirilemez ya da kopyalanamaz bir algoritmaya sahiptir. Bu sensör sayesinde kişi parmak izini bıraktığında sensör kişiyi doğru olarak tanımaktadır. Gün içerisinde yaygın olarak en az 100 defa bu işlemi yaparız ve sürekli yapılan bu okutma sistemlerinde yavaşlık meydana gelebilmektedir. Bugün yeterli olmayan teknolojinin gelişime açık bir özellgi vardır. Sistemin faydalı olabilmesi için belirli bir zamana ihtiyacı vardır. Ultrasonik parmak izi sensörleri, Android telefonların son modellerine ekleme yapılması düşünülmektedir.

  • Parmak İzi Sensörleri kaç çeşittir.

Parmak izi sensörleri çeşit olarak 3’e ayrılmaktadır.

  1. Kapasitif Parmak İzi Okuması
  2. Ultrasonik Parmak İzi Okuması
  3. Optik parmak İzi Okuması

Son derece kullanışlı bir sistemdir. Bu sistemler telefon markalarına göre çeşitli isimlerle adlandırılmıştır. Apple markasında ise Touch ID olarak bilinmektedir.

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA