Ana Sayfa İnceleme Samsung NX1 Fotoğraf Makinesi İnceleme

Samsung NX1 Fotoğraf Makinesi İnceleme

0
Paylaş

Birkaç yıldır ürettiği fotoğraf makineleri ile bu sektörü de domine etmeyi planlayan samsung bu planlar doğrultusunda NX1 Fotoğraf Makinesini geliştirdi.

Ürettiği kompakt makineler ile optik elektronik piyasında da pazar sahibi olan samsung yıllar geçtikçe bu alanda da kendini geliştirmeye devam ediyor. DSLR ürün gurubunda ürünlerde üreten samsung un bu alanda ki en iddaalı modellerinden hiç şüphesiz NX1.

Samsung un değiştirelebilir lense sahip ürünleri olan rakipleriyle rekabet edebilmek adına geliştirdiği bu üründe çekim konusuna göre farklı lens kullanılabilme opsiyonu bulunuyor. Magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip bir ürün aynasız bir gövdede oluştuğundan rakiplerine göre biraz daha ince bir yapıda. NX1 aynı zamanda gövdesi bakımından toza ve suya karşı dayanıklı bir ürün. Ancak bu su altında fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelmiyor tabii ki. Yalnızca yağmurlu ve rüzgarlı havalara mukavemet gösterebiliyor.

nx1-1

Üründe elektronik vizör bulunmakta. Çekim sırasında ister 3 inç lik Süper AMOLED ekranı ister elektronik vizörü kullanabiliyorsunuz. Her ikisi de zoom ve odak konusunda duyarlı. Aynı zamanda 3inçlik Süper AMOLED ekranı kullanım açınıza göre hareket ettirebiliyorsunuz.

nx1-2

Ürünün sağ üst kısmında pil ve hafıza durumu gibi basit durumları kontrol edebileceğiniz analog bir ekranda bulunuyor.

nx1-3

Üründe aynı zamanda son zamanlarda teknolojinin her alanında bulunan smart özellikleri de bulunuyor. Wifi 802.11 a/c sertifakalı teknolojisi sayesinde dilerseniz telefonunuzun ekranını kullanarak fotoğraf çekebiliyorsunuz. Ya da çektiğiniz bir fotoğrafı kablo kullanmadan dışarıya transfer edebiliyorsunuz.

Bunun için Google Play Store dan Samsung Camera Manager uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Wifi var iken çok kullanır mısınız bilmem ama üründe aynı zamanda bluetooth da bulunuyor.

Rakam vermek DSLR makineler için çok doğru bir işlem değil ama 15fps de 28.3 MP lik resim kalitesine sahip diyebiliriz. Aynı zamanda ürün 4K video kaydı da yapabiliyor.

Ürün gövdesinde video çekerken ses kayıtta kullanabileceğiniz bir adet mikrofon girişi bulunuyor. Aynı zamanda yüksek kalitede video aktarım sağlayabileceğini HDMI çıkışı da mikrofon girişinin yanına yerleştirilmiş. Ayrıca USB 3.0 destekli veri aktarım konnektörü de HDMI ın yanında bulunuyor.

nx1-4

NX1 üst segment bir ürün olduğundan pil ile değil batarya ile çalışıyor. Ürün içerisinde 1840 mah lik bir pil bulunuyor. Dilerseniz ileride harici şarj aparatı ve yedek pil alıyorsunuz.

nx1-5

Ürün kutu içeriğinden; NX1 gövde,şarj adaptörü,data kablosu,16-50 mm samsung lens ve omuz askısı çıkıyor.

nx1-6

Bu lensi yalnızca yakın çekimlerde ve portre çekimlerde kullanabilirsiniz. Farklı çekim amaçları yeni lensler edinmemiz gerekebilir. Aynı zamanda üründe tripod desteği de bulunuyor.

Samsung her alanda olduğu gibi bu alanda da oldukça iddaalı durumda. Canon ve Nikon markalarına rakip olabilmek adına geliştirdiği DSLR makineleri gün geçtikçe daha iyiye gidecek gibi gözüküyor.

nx1-7

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.