Ana Sayfa Mobil Samsung Galaxy Serisi Rehber Yedekleme Android JellyBean

Samsung Galaxy Serisi Rehber Yedekleme Android JellyBean

0

Samsung Galaxy Serisi akıllı telefonlarda rehber yedekleme işlemleri daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi mantık olarak hemen hemen aynıdır. Ekran görüntüleri ve teknik ifade biçimleri, işletim sistemi versiyonuna göre farklılık gösterebildiğinden, siz ziyaretçilerimizle tüm Android versiyonlarının rehber yedekleme adımlarını paylaşıyoruz.

Bu yazımızda sizlerle Samsung Galaxy Serisi akıllı telefonlarda Android JellyBean versiyonunda telefon rehberini harici depolama alanına yedekleme işlemini adım adım paylaşıyoruz.

Önemli Uyarı: Bu makalede uygulanan işlem adımları test edildikten sonra sizlerle paylaşılmıştır. Hatalı uygulama veya herhangi bir nedenden dolayı oluşabilecek sorunlar ve veri kayıplarından www.teknodestek.com.tr sorumlu tutulamaz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aşağıdaki resimde işaretlenen simge makalenin devamında ‘’Seçenekler’’ tuşu olarak ifade edilecektir.

rehbergalaxyjell1

  • Aşağıda görüldüğü gibi telefon rehberine giriş yaptıktan sonra, Seçenekler tuşuna dokunalım.
  • Açılan seçeneklerde ‘’İçe aktar/Dışa aktar’’ seçeneğine dokunalım.

rehbergalaxyjell2

Bir sonraki ekranda ‘’USB belleğine dışa aktar’’ seçeneğine dokunalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

rehbergalaxyjell3

Son adımda rehber yedek dosyasını telefon hafızasında nereye kaydedileceğini gösteren bir pencere çıkıyor. Tamam’a dokunalım.

rehbergalaxyjell4

  • Rehber yedekleme işlemi tamamlandı. Fakat henüz işimiz bitmedi. Rehber yedeğimiz şu anda telefon hafızasında duruyor. USB belleğe ya da bilgisayara yedeklemek için telefonumuzu bilgisayara bağlayalım.

Aşağıda görüldüğü gibi telefon hafızasında Rehber yedeği dosyası görülüyor. Kopyala-Yapıştır yöntemi ile USB flash disk, hafıza kartı, harici disk, bilgisayar gibi depolama alanlarına kopyalayabilirsiniz.

rehbergalaxyjell5

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA