Ana Sayfa Haberler Samsung Galaxy S21’in Şarj Cihazını Bıraktığı Bildirildi.(Apple’a Gönderme Yaptı)

Samsung Galaxy S21’in Şarj Cihazını Bıraktığı Bildirildi.(Apple’a Gönderme Yaptı)

0

Apple, iPhone 12’yi şarj cihazı olmadan gönderdiği için alay etmesine rağmen , Samsung’un yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S21 ile aynı şeyi yaptığı konusunda çok fazla konuşma yapıldı .

Önceden bu sadece söylenti ve spekülasyondu, ancak şimdi Samsung’un Apple’ın izinden gittiğine dair bazı uygun kanıtlar var. Ve Brezilya düzenleme kurumu ANATEL’den teşekkür etmemiz gereken belgeler var.

ANATEL, FCC’nin yerel eşdeğeridir, bu nedenle orada bulunan her şey bize Samsung’un Brezilya’da ne satmayı planladığını tam olarak anlatıyor. Belgeler Galaxy S21 cihazları hakkında çok az detaya sahip olsa da, kutuda başka aksesuar olmayacağını doğruluyor gibi görünüyor. Spesifik olarak, şarj cihazı ve kulaklık olmayacak.

Ancak şarj cihazı buradaki büyük hikaye. Apple, iPhone 12’ye şarj cihazı eklememe kararıyla eleştirildi . Şirket hattı, e-atıkları azaltma kararı alınmış olsa da, pek çoğu doğası gereği finansal olmakla suçladı.

İPhone 12, Apple’ın karbon ayak izini azaltırken nakliye karyolalarını da azaltan daha küçük, daha hafif bir kutuda paketlenmiştir. Ancak hızlı şarj etmek için 19 dolarlık USB-C – Lightning adaptörüne ihtiyacınız var.

Samsung, Apple’ın kulaklık jakını terk etmesiyle olduğu gibi, iPhone 12 başlatma penceresi sırasında Apple’ın kararıyla dalga geçti. Ancak, her zamanki gibi, Samsung rakiplerinin izinden gidiyor ve onları kopyalıyor gibi görünüyor. Doğal olarak, Apple kutudan çıkan şarj cihazlarından tasarruf edebiliyorsa, Samsung da tasarruf edebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ne yazık ki Samsung için Apple, şarj cihazını dahil etmediği için Brezilya hükümeti tarafından ateş altında . Apple’ın izinden gitmeyi planlıyorsa, Samsung’a ücretsiz şarj cihazları da sağlaması gerektiği söylenebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Samsung Galaxy S21 serisi, insanların seçebileceği üç farklı telefonla bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde piyasaya sürülecek. Kayıp şarj cihazıyla ilgili resmi hattın ne olduğunu veya Samsung’un hiçbir şey söylememeyi ve kimsenin fark etmemesini umduğunu görmemiz gerekecek.

 

Geçen yıl Samsung’un, iPhone’lar ve Galaxy akıllı telefonlar arasındaki farklar üzerine Apple ile alay etme pazarlama yaklaşımına son verdiği ortaya çıktı . Eh, bu uzun sürmedi, çünkü Samsung, iPhone 12’li bir şarj cihazı dahil etmeyi bırakma kararı üzerine Apple’a çekim yaptı.

Apple söz konusu olduğunda Samsung’un en dikkat çekici saldırı reklamlarından bazıları, Apple’ın iPhone 7 ile kulaklık jakını ve iPhone X ile başlatılan çentiği çıkardığı zamandı (Samsung ayrıca bir daha kulaklık jakı getirmedi )

Elbette, Samsung’un Apple’ın liderliğini takip etmesi ve kulaklık jakını kendi Galaxy cihazlarında bırakmaya ve daha önce alay ettiği bir kulaklık kilidi üretmeye başlaması an meselesiydi . Ancak geçen yıl saldırı yaklaşımını kullanan reklamlarını sessizce kaldırdı .

Bazıları güç adaptöründen vazgeçtiği için Apple’da hayal kırıklığına uğrayabilirken, Apple’ın bakış açısı, çoğu insanın bol miktarda şarj cihazına sahip olduğu ve büyük çevresel tasarruf sağlandığı yönündedir; bu, her yıl değişikliği yaparak 450.000 arabayı yoldan çıkarmakla eşdeğerdir (2 milyon metrik ton karbon) Ayrıca, USB-C şarj cihazlarına ihtiyacınız olursa zaten çok pahalı değil .

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA