Ana Sayfa İnceleme Samsung Galaxy J1 Ace Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy J1 Ace Özellikleri ve Fiyatı

Samsung'un Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu Samsung Galaxy J1 Ace Özellikleri ve Fiyatı

0
Paylaş

Dünyanın en fazla akıllı telefon satış adetlerine sahip olan teknoloji devi Samsung, ürün çeşitliliğini artırmak adına her geçen gün yeni bir akıllı telefon modeli tanıtıyor. Kimi zaman üst seviye bir amiral gemisi, kimi zamanda dev ekranlı bir phablet tanıtan Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Samsung Galaxy J1 Ace Neo‘yu sizler için inceledik.

j1 ace neo 3

Şimdiye kadar tanıtılan giriş seviyesi ürünler arasında en düşük özelliklere sahip olan telefon olarak göze çarpan Samsung J1 Ace Neo‘da 800×480 çözünürlüğe sahip 4.3 inç büyüklükte Süper Amoled ekran bulunuyor. 64 bit mimariye sahip 4 çekirdekli 1.5GHZ hıza sahip Spreadtrum işlemci bulunan telefonun RAM kapasitesi ise 1GB. Ürünün en zayıf kaldığı noktalardan biri olan 8GB‘lık dahili depolama birimi istenildiği takdirde mikro sd kart ile 128GB‘a kadar genişletilebiliyor. Ancak ürünü satın alırken hafıza kartı üzerine bazı uygulamaların yüklenemeyeceğini de unutmamak gerekir.

j1 ace neo 4

Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet led flaş ile desteklenmiş 30fps‘de HD video kaydı yapabilen, f/2.2 odak uzaklığına sahip 5MP‘lik arka kamera bulunan ürünün ön kamerası ise 2MP çözünürlüğe sahip.

j1 ace neo 1

Çift sim kart desteğine de sahip olan Samsung Galaxy J1 Ace Neo, kutusundan Samsung kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Lollipop 5.1.1 platformu ile çıkıyor. Bu dönemde Android Lollipop ile çıkan akıllı telefon kaldı mı diye düşünebilirsiniz ancak telefonun teknik spefikasyonları göz önünde bulundurulduğunda Android Lollipop 5.1.1‘in konforlu bir kullanım için bu telefona yüklenebilecek en son yazılım olduğunu görebiliyoruz.

j1 ace neo 5

Bluetooth 4.0 ve Wireless 802.11b/g/n kablosuz bağlantı sertifikalarına sahip olan modemde aynı zamanda dahili CAT4 modem ve dahili GPS çipi bulunuyor. Ürün dahili CAT4 modem sayesinde 4G teknolojisini destekliyor ve saniyede 150Mbps‘ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps‘ye varan yükleme hızı sunabiliyor. Ayrıca cihaz içerisindeki dahili GPS çipinin cihaza gayet iyi bir konumlandırma yeteneği kattığını söyleyebiliriz.

j1 ace neo 2

Ultra güç tasarrufu moduna sahip olan telefonu 1900MAH‘lik bir pil besliyor. Şimdilik mavi ve siyah renkleri tanıtılan ürünün ortalama satış fiyatı henüz belirlenmemesine rağmen Avrupa satış fiyatıın 100$ seviyelerinde olması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.