Ana Sayfa Destek Samsung Galaxy Grand Prime Hard Reset Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Samsung Galaxy Grand Prime Hard Reset Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Samsung Galaxy Grand Prime Hard Reset Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google ve ortakları tarafından geliştirilen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz, zararlı yazılımlardan etkilendiğinde veya akıllı telefonunuzun ekran kilit kodunu unutmanız durumunda, telefonunuza Hard Reset işlemi uygulayarak problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Biz de bu kapsamda Samsung’un orta segment akıllı telefonu Galaxy Grand Prime’da Hard Reset işlemi nasıl yapılır, sizler için derledik.

İşlemlerimize başlamadan evvel, cihazdan sd ve SIM kartlarımızı çıkardığımızdan emin olmamız gerekiyor. Hard Reset işlemi sırasında, cihazdaki disk tamamen sıfırlanacağı için, bu durum sd ve SIM kartımızın bellekleri konusunda da risk teşkil ediyor. Ayrıca Hard Reset işlemine başlamadan evvel ürünün batarya performansından emin olmamız gerekiyor ve pil seviyemiz ise minimum %40 olmalı.

Daha sonra telefonumuzu düz bir zemin üzerine koyuyoruz ve Power+Ana menü+Ses Açma tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonumuzu açıyoruz.

Telefonumuzu bu 3 tuşa aynı anda basılı tutarak açtığımızda, öncelikle ürün logomuz bizleri karşılayacaktır. Daha sonra ise karşımıza Android Recovery menüsü gelecektir.

Bu menüde dördüncü sırada bulunan Wipe Data/Factory Reset menüsünün üzerine gelip, Power tuşu ile seçimimizi onaylamamamız gerekiyor. Ekranda gezinmeyi Ses Kısma/Ses Açma tuşları ile yapıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Wipe Data/Factory Reset seçimimizin ardından karşımıza içinde bir tane Yes ve birden fazla No menüsü olan onay ekranı gelecektir. Yes menüsünün üzerine geldikten sonra Power tuşu ile seçimizi yapıyoruz ve sıfırlamayı onaylıyoruz. Bu seçimin ardından telefon tamamen sıfırlanacaktır.

Sıfırlama işleminin ardından Android Recovery ana menüsü ekranda belirecektir. Bu adımdan sonra sistemi yeniden başlatıp, telefonumuzu yeniden kurabilmek adına Reboot System Now menüsünü seçiyoruz ve Power tuşu ile seçimi onaylayarak sistemi yeniden başlatıyoruz.

Sistem yeniden başladığında ise, cihazımızın ayarları fabrikadan ilk çıktığı güne döneceği için gerekli dil ve ülke seçimlerimizi yaparak ürünümüzü yeniden kuruyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA