Ana Sayfa Haberler Samsung Galaxy A5 2016 Wi-Fi Hotspot Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy A5 2016 Wi-Fi Hotspot Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Samsung A5 2016 akıllı telefonumuzun internetini çevremizde bulunan diğer cihazlarla paylaşarak onların da internete bağlanmasını sağlayabiliriz. Akıllı telefonlarda Wi-fi Hotspot özelliği sayesinde kullanmış olduğumuz şebekeden aldığımız bağlantıyı kolaylıkla dağıtabilir, böylece telefonumuzu modem olarak, ya da bir başka deyişle Wi-Fi noktası olarak kullanabiliriz.

Akıllı telefonumuzun hotspot özelliğini kullanarak Wi-Fi noktası olarak yapılandırdığımızda telefonlardan, tabletlerden, bilgisayarlardan ve diğer internete kablosuz bağlanma özelliği olan cihazlardan bağlantı sağlanabilir. Bu yazımızda sizlerle Samsung Galaxy A5 Wi-Fi Hotspot yapılandırma adımlarını inceleyeceğiz.

Aşağıdaki adımları takip edelim;

Samsung A5 2016 Wi-Fi Yapılandırma Adımları

  • Ayarlar menüsüne girelim.
  • Bir sonraki ekranda Bağlantılar başlığı altında bulunan “Mobil Erişim noktası ve internet paylaşımı” kısmına dokunalım.

galaxya51

  • Açılan sayfada “Mobil Erişim Noktası” kısmına dokunalım.

galaxya52

  • Bu alandan diğer cihazlarla internet bağlantımızı paylaşabiliriz. Cihazın Wi-Fi Hot Spot bilgilerini yapılandırabilirsiniz. Genellikle Wi-Fi olarak yapılandırdığınız telefonunuza en fazla 10 adet cihaz bağlanmaktadır.
  • Kapalı olan kısmı açarak internet bağlantımızı diğer cihazlarla paylaşmış oluruz.

galaxya53

Wi-Fi Hotspot Ayarları ve Etkinleştirme

  • Wi-Fi hotspot ayarlarını yapmak (Wi-fi adı, şifre değiştirme vb.) için öncelikle yukarıdaki resimde belirtildiği üzere “Mobil erişim noktası” kısmına girdikten sonra sağ üstte bulunan “Daha fazla” kısmına dokunduktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi karşımıza çıkan “Mobil Erişim noktasını yapılandır” seçeneğine dokunalım.

galaxya54

  • Mobil erişim noktası yapılandır seçeneğine dokunduktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi SSID (Kablosuz Ağ Adı) ve Şifre belirleyebiliyoruz.
  • Son olarak Kaydet butonuna dokunalım.

galaxya55

  • İşlem tamamlandı, artık telefonunuzun mobil internetini Wi-Fi ağı olarak paylaşıyorsunuz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.