Ana Sayfa Haberler Samsung dan 2 TB lık Taşınabilir SSD Disk

Samsung dan 2 TB lık Taşınabilir SSD Disk

0

Samsung un cepte taşınabilir boyutta olan 2 TB lık SSD diski SST T3 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Geçtiğimiz sene tanıtılan SST T1 in 2 katı depolama kapasitesine sahip olan SST T3 tamamen metal bir gövdeye sahip. Hafif ve kompakt yapısıyla dikkat çeken SST T3 sadece 51 gram ve 74x58x10.5 mm boyutlarında. Bu küçük dev, kasa yapısıyla oldukça şirin ve narin görünse de diskin gövdesi şok emici özelliğe sahip. Bu sayede cihaz darbe ve düşmelere karşı dayanıklı hale getirilmiş.  Cihaza entegre konumda olan termal koruyucu ise cihazın kullanımı sırasında oluşabilecek aşırı ısınmalara karşı cihazı koruyor.

ssd-1

Samsung SST T3 şimdiye kadar üretilen en küçük boyutta, en yüksek depolama kapasitesine sahip taşınabilir ssd harddisk konumunda. Exfat dosya sisteminide destekleyen cihazın toplam depolama kapasitesi 2TB. Diski USB 3.1 arayüzü ile kullanırsanız yazma hızınızı 450 MB/S transfer hızına kadar çıkabiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Diskin üzerinde USB 3.1 girişi  bulunuyor. Her yeni USB aktarım teknolojisi bir öncekini de desteklediğinden bu giriş üzerinde USB 2.0 aktarım teknolojisini de kullanabiliyorsunuz. Bütün bu özelliklerin yanısıra cihazda AES-256 bit donanım şifreleme özelliği bulunuyor. Diski kontrol etmenizde ve Android işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde kullanımında sizlere oldukça yardımcı olacak Android uygulamasının ise ilerleyen günlerde Samsung tarafından açıklanması bekleniyor.

ssd-2

Samsung SST T3 ün 2 TB lık versiyonunun fiyatının hangi seviyelerde olacağı ise henüz bilinmiyor. Bundan bir önceki SST T1 serisinin 1 TB lık modelinin piyasaya 600 $ dan giriş yaptığını ve SanDisk in bu ürüne emsal olabilecek ürünlerini 800$ dan piyasaya sürdüğünü düşünürsek bu küçük sevimli diskin fiyatının bir öncekinden biraz daha yukarılarda olacağı sonucuna ulaşabiliriz.

ssd-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA