Ana Sayfa Haberler Reklam virüslerini temizleme programı (Ultra Adware Killer)

Reklam virüslerini temizleme programı (Ultra Adware Killer)

0

Pek çok bilgisayar kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biri de internet tarayıcılarına bulaşan reklam virüsleridiri. Girdiğimiz her sitede bize kendileriyle ilgili şeyler sunup internette gezinme keyfimizi azaltabilirler. Hatta bu durum bazı zamanlar öyle bir hal alır ki tarayıcılarımız ve bilgisayarımız tamamen reklam virüslerinin kontrolüne geçebilir.

Bu sorunları gidermenin en basit çözümlerinden biri bilgisayarımızı sıfırlamaktır. Ancak çoğu zaman kurulu sistemimizi kaybetmek istemediğimizden ve sıfırlama işlemi sonrası yapılacak işlemler oldukça uzun olduğundan sistemimizi sıfırlamadan reklam virüslerinden kurtulmak isteriz.

En iyi çözüm genelde antivirüs yazılımlarıdır. Bu sorunları çözmek adına geliştirilmiş bir çok yazılım bulunmakta. Bu yazılımların en önemlilerinden biri de “Ultra Adware Cleaner”. Yani ultra reklam virüsü temizleyici. Bu programı kendi geliştiricisinin internet sitesinden sistemimizin çeşidine göre indirebiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

adw1

İşletim sistemimize ve sistem donanımıza uygun olan linke tıkladıktan sonra gelen dosyayı indiriyoruz. Daha sonra indirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz. Kısa bir süre içerisinde programımız kuruluyor ve kontrol paneli önümüze geliyor.

adw2

adw3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kontrol paneli önümüze geldiğinde solda bulunan “Start All User”i işaretliyoruz ve “Start Scan” diyoruz. Bu işlemin ardından bilgisayarımızdaki tarayıcılar ve microsoft kayıt defteri üzerinde reklam virüsü taraması başlıyor.

adw4

Tarama işleminin ardından bilgisayarının bilgisayarın içerisindeki zararlı dosyaları programımız bizlere listeliyor. Sol ortada bulunan “Cleanup” tuşuna basarak temizlemeye başlıyoruz.

adw5

Gelen uyarıya “Yes” dediğimizde açık olan tarayıcılarımız bir kere kapanıp açılıyor. Bu işlemin ardından sistemimizi bir kere yeniden başlatmak var olan yazılımların daha aktif çalışmasını sağlayacağından sistemimizi yeniden başlatıyoruz. Sistemimiz yeniden açıldığında tarayıcılarımızda bulunan reklam virüsleri silinmiş oluyor. Ancak giriş sayfaları hala düzelmemiş olabileceğinden tarayıcılarımızı sıfırlamamızda da fayda olacaktır. Aynı zaman da giriş sayfalarını yeniden belirlememiz gerekebilir.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA