Ana Sayfa İnceleme Reeder’dan Çift Arka Kameralı Telefon: ‘P11SE Art’ Özellikleri ve Fiyatı

Reeder’dan Çift Arka Kameralı Telefon: ‘P11SE Art’ Özellikleri ve Fiyatı

0

Ülkemizde teknoloji pazarına, dönemin trend ürünlerinden olan akıllı kitap okuyucularla giriş yapan Reeder, son birkaç yıl içerisinde sektörde yaşanan daralma eğilimi ve bıçak sırtında yaşanan rekabet ortamına rağmen akıllı telefon ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Yeni ürünler duyurma konusunda günün trendlerini de sıkı şekilde takip ederek tüketicinin tercihlerini ön planda tutan firmanın bu anlamdaki en yeni ürünü ise 2 adet arka kameraya sahip olan ‘Reeder P11SE Art’ oldu.

Uzakdoğulu çözüm ortaklarıyla birlikte ülkemizde kurduğu ar-ge merkezinde ürün geliştirmeye devam eden firma, yeni ürününde tek parça malzemeden oluşan bir kasa tasarımı tercih etmiş.

1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip, 5.5 inç büyüklükte IPS LCD ekranın yer aldığı üründeki inç başına düşen piksel sayısı ise 401. Ürünün işlemci yonga setini, Mediatek işlemci ailesinin orta-giriş seviye işlemcisi, 4çekirdekli 1.5GHZ Mediatek MT6737T ve Mali T720MP2 grafik çipi oluşturuyor. Üründeki işlemci ekran&işlemci yonga seti kombinasyonunun, fiyat/performans parametresi ile doğru orantılı bir ürün oluşturabilmek için özel olarak seçildiğini belirtmemiz gerekir. Bütün bunlara ek olarak 3GB RAM ile desteklenen ürünün dahili depolama kapasitesi ise 32GB. Bu hafıza istenildiği takdirde mikro sd kart yardımıyla 256GB’a kadar artırılabiliyor. Ürünün diğer ürünler arasında farklılık yaratabilecek en belirgin özelliği ise hiç şüphesiz sahip olduğu 2 adet arka kamera diyebiliriz. 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen ürün arka kameraları aynı zamanda olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet led flaş ile güçlendirilmiş durumda. Kameralardan biri 13MP çözünürlüğe sahip iken diğeri ise 8MP çözünürlükte. Üründe görüntü kaydı yapılırken, ikincil kamera görüntüye derinlik katabilme işlevini sağlıyor.

Bir dönemin favorilerinden olan selfie işlemi için, P11SE Art üzerine yerleştirilen ön kameradan da bahsetmek gerekirse; ürünün ön kamerası f/2.2 odak uzaklığına sahip ve HD video kaydı yapabiliyor. 8MP çözünürlüğe sahip olan ön kamera üzerinde otomatik odaklama sensöre de yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Üründe eksi puan olarak gösterilebilecek tek nokta ise ürünün kutusundan Android Marshmallow 6.0 ile çıkıyor olması gösterilebilir. İşlemci yonga setiyle uyumlu çalışılabilmesi için bu işletim sistemi tercih edilen ürünün, Android Nougat 7.0 güncellemesini alıp almayacağı konusunda ise henüz açıklanmış bir bilgi bulunmuyor. 3300MAH kapasiteye sahip Li-Ion pil ile beslenen üründeki pil değişimi bireysel olarak gerçekleştirilemiyor. Reeder P11SE Art tek parça kasadan oluşan bir tasarıma sahip olduğu için olası bir pil değişimi ancak profesyonel servis desteği yardımı ile mümkün olacaktır.

4.5G teknolojisini sahip olduğu dahili CAT4 modem ile destekleyen ürün, mobil veri bağlantısında saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor. Ürün 3G bağlantıda ise saniyede 42Mbps’ye varab indirme hızı ve saniyede 5.6Mbps‘ye varan yükleme hızı sunuyor.

Parmak izi okuyucu sensör ve çift arka kamera gibi günümüzün trend teknoloji opsiyonlarına sahip olan Reeder P11SE Art’ı 1199₺ ile 1399₺ arasında değişen fiyat bandından satın alabiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şimdilik yalnızca siyah renk seçeneği bulunan ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 401 ppi değerine sahip, 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüklü, 5.5 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
  (Ekran/Kasa Oranı: 69.16)
İşlemci Yonga Seti 1.5GHZ Mediatek MT6737T + MaliT720MP2
Dahili Depolama 32GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 32GB’a Kadar
RAM 3GB
Kamera (Ön) f/2.2 odak uzaklığına sahip, Full HD video kaydı yapabilen 8MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) f/2.0 odak uzaklığına sahip, 30fps’de Full HD video kaydı yapabilen
  iki adet flaş ile desteklenmiş 8MP ve 13MP çözünürlüklü iki adet arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Reeder Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Marshmallow 6.0platformu
Ekstra Özellikler Parmak İzi Okuyucu Sensör(ana menü tuşunda)
Pil Özellikleri 3300 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Siyah
Kasa Ölçüleri Boy: 156.6 mm, En: 77mm, Kalınlık: 8.7mm

Fiyat                              : *****

Performans                  : *****

Kozmetik                       : ****

İşlevsellik                       : ****

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA