Ana Sayfa Haberler Redmi 9 İncelemesi: Paranın Karşılığı mı, Yoksa Sadece Ucuz mu?

Redmi 9 İncelemesi: Paranın Karşılığı mı, Yoksa Sadece Ucuz mu?

0

Xiaomi‘nin Redmi alt markası, giriş seviyesi ve orta seviye cihazlara odaklanıyor ve Redmi 9, bu odaklanma arayışının özü. Redmi 9 agresif bir şekilde sadece 160$​​’dan fiyatlandırılıyor. Bu, önde gelen bir amiral gemisi cihazından 7 veya 8 kat daha az. Soru şu ki, bu akıllı telefondan, fiyatı ile orantılı olarak, 7 veya 8 kat daha az mı verim alıyorsunuz? Ya da – başka bir deyişle – 160$ size ne kazandırır ve eksik olan nedir?

Redmi 9, Redmi markasını 2013 yılında başlatan seri olan vanilya Redmi serisinin en son modelidir. Fiyat kilit faktör olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, Xiaomi‘nin Redmi 9‘da 4 adet kamera sensörü, Full HD ekran, Corning Gorilla Glass 3, USB-C, hızlı şarj, ters şarj ve bir IR blaster içermesini engellemedi.

Düşük fiyat noktasına ulaşmak için Redmi 9, performans, RAM ve depolama söz konusu olduğunda daha pahalı cihazlardan daha farklı. Fiyat, süslü alaşımlar, yivli kenarlar ve kavisli ekran içermeyen yapıyı da yansıtıyor. Çok fazla plastik var ve genel his, basit bir cihaz olduğu yönünde. Ancak bu, yapının kaliteden yoksun olduğu anlamına gelmez. Redmi 9 sağlam bir his veriyor. Her zaman güvenle kullandım ve dikiş yerlerinden ayrılacağından asla endişelenmedim.

Para için fiyat ve değer olan bağlamı hesaba katan Redmi 9 şaşırtıcı derecede iyi. Cihazı gözden geçireceğimi planladığımda biraz şüphelendiğimi itiraf etmeliyim. Ancak, bir süredir Redmi 9‘u kullandıktan sonra, önyargılı olduğum için kendimi cezalandırmalıyım. 160$‘ık bir akıllı telefondan bu kadar hoş bir deneyim beklemiyordum. Beni yanlış anlamayın. Bu bir Samsung Galaxy S20 veya OnePlus 8 değil . Ancak bütçem küçük olsaydı ve zor kazandığım paramla ayrılıyorsam, o zaman Redmi 9‘dan memnun olurdum.

Telefonun arkası plastik ancak, Xiaomi bunu artı bir noktaya çevirdi. Xiaomi‘nin söylediği kamera modülünün etrafında ilginç bir dairesel tasarım var, “denge ve zarafet” hissi veriyor.

Redmi 9 incelemesi: Paranın karşılığı mı yoksa sadece ucuz mu?

Redmi 9, 3 renkte gelir: Karbon Grisi, Okyanus Yeşili ve Gün Batımı Moru. Her biri, mülayimliği önemli ölçüde azaltan bir gradyan tasarımına sahip.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

6.53 inç boyutunda FHD + ile 2340 x 1.080 ekran çözünürlüğü sunan ekran, 19.5: 9 en / boy oranına sahiptir. Parlaklık, renkler ve görüş açıları iyi. Varsayılanın yanında “sıcak” ve “soğuk” seçenekleriyle, ayarlarda renk sıcaklığını ayarlamak mümkündür.

Redmi 9, bazen iddialı ekran olarak bilinen güneş ışığı modunu da destekler. Dışarıda güçlü güneş ışığına çıktığınızda, telefonunuz parlaklığı artırarak görüntülenebilirliği artırmaya çalışacaktır. Ancak ekran parlaklığı sizi yalnızca bir yere kadar götürebilir. Cihaz, iddialı ekranı ile daha karanlık alanların görünürlüğünü artırırken, zaten daha açık olan alanların soluklaşmasını engelliyor. Bu fiyat noktasında olması güzel bir özellik.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Redmi 9, Xiaomi‘nin MIUI adlı özel Android sürümünü kullanıyor . Cihaz, Android 10 tabanlı MIUI Global 11 ile geliyor. Google Play Store, Gmail, YouTube, Google Haritalar, Google Fotoğraflar ve Google Asistan‘ı içeriyor.

Mi Tarayıcı, Tema yöneticisi, Mi Hesap Makinesi, FM radyo uygulaması, Mi Mover ve IR blaster için Mi Remote uygulaması gibi MIUI‘ye özgü bazı uygulamalar da vardır. Crazy Juicer, Dust Settle ve Bubble Shooter with Friends gibi önceden yüklenmiş bazı oyunlar da var. İsterseniz oyunları kaldırabilirsiniz.

Xiaomi‘nin fiyatı düşük tutmasının bir yolu, reklamları yalnızca uygulamaların içine değil, MIUI‘nin kendisine eklemektir. Örneğin, Play Store‘dan bir uygulama yüklediğinizde, yükleme sonrası son ekranda bir reklam görme olasılığınız yüksektir. 

Redmi 9‘un kalbinde MediaTek Helio G80 ve 32GB dahili depolamaya sahip 3GB RAM veya 4GB RAM ve 64GB dahili depolama bulunur. Helio G80, 2 x 2.0GHz Cortex-A75 çekirdekli, 6 x 1.8GHz Cortex-A55 çekirdekli ve Mali-G52 MC2 GPU‘lu 8 çekirdekli bir işlemcidir. Bağlam açısından Cortex-A75, 2017‘de piyasaya sürüldü ve OnePlus 6 gibi telefonlarda bulunan Snapdragon 845 gibi işlemcilerde kullanılan CPU çekirdek tasarımıdır .

Redmi 9 bir oyun telefonu değildir, ancak bu oyun oynayamayacağı anlamına gelmez. Temple Run 2, Star Wars: Galaxy of Heroes ve Brawl Stars gibi çeşitli sıradan oyunlar yükledik ve hepsi mükemmel bir şekilde oynadı. Ante‘yi yükselterek Asphalt 9 ve Need For Speed: No Limits‘i kurduk; her ikisi de oynanabiliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA