Ana Sayfa Bilgisayar Realme Watch Tanıtıldı , Fiyatı Ve Özellikleri Hakkında Detaylı İnceleme

Realme Watch Tanıtıldı , Fiyatı Ve Özellikleri Hakkında Detaylı İnceleme

0

Akıllı telefon pazarında olduğu gibi akıllı saat pazarında da rekabet kıyasıya devam ediyor , bu rekabette bende varım diyen Realme yeni akıllı saati realme Watch’u tanıttı. Fiyatı açısından oldukça kullanıcı dostu olan saat özellikleri ile de rakiplerine göz dağı vermeyi ihmal etmiyor.

Realme Ayrıca 25 mayısta gerçeklektirmiş olduğu lansmanda 7 adet daha ürününü tanıttı , bu ürünlere de tek tek farklı makalelerimizde değineceğiz.

Bahsettiğimiz gibi kullanıcı dostu olan bu saat tasarımıyla da oldukça dikkat çekici bir özelliğe sahip , kullanıcı gözünden bakıldığında Apple Watch’u andıran saat 12 farklı kadran seçeneği ile biz kullanıcılara sunulmakta , ekran gövde oranı piyasada ki rakiplerine göre biraz geride kalsa da fiyat performans açısından düşünüldüğünde iyi bir alternatif sayılacaktır.

320×320 çözünürlüğünde renkli dokunmatik bir ekrana sahip olan saat 1.4 inç , 323 ppi piksel yoğunluğuna sahip , bu ppi değeri ise saat içerisinde ki yazılım ile değiştirilebiliyor . Ayrıca 2.5D Corning Gorilla Glass 3 ve IP68 ile korunan akıllı saat darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı diyebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Firma yakın zamanda sunacağı güncellemeler ile realme Link uygulaması üzerinden 100 adet daha saat kadranı kullanıcılarının kullanımına sunacak , şuan ki kullanılan kadranlarda oldukça şık ve sade iken diğer kadranları da merakla bekleyeceğiz.

Saat’in içerisinde 160 mAh gömülü bir pil bulunmakta , bu pil saat açık ve kalp atışlarını ölçerken 7 gün , bu özelliği kapattığımız zamanlarda ise 9 gün dayanabiliyor , bu da oldukça güzel bir durum.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Akıllı saat ile birlikte gelen bir başka özellik ise kamera kontrolü ve müzik kontrolü . Akıllı saat ile eşleştirilen tüm telefondan bu kontroller sağlanabiliyor. Kamera kontrollerinde akıllı saati bir deklanşör düğmesi olarak kullanabilirken bir taraftan da müzik dinlerken  parçaları durdurabiliyor , başlatabiliyor , ve değiştirebiliyoruz.

Saat piyasada ki önemli rakipleri gibi medikal ve sağlık açısından da oldukça donanımlı , Yerleşik hatırlatma özelliği, uyku monitörü, meditasyon ve kalp atış hızını izlemeyi sağlıyor.

Tüm özelliklerine karşılık 50 Dolar fiyat etiketi ile sunulacak olan bu saat bizden tam notu aldı , Özellikle Apple Watch , Huawei GT  ve Samsung Galaxy Watch modellerine göre oldukça uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu diyebiliriz.

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA