Oppo ve çatısı altında faaliyetlerine devam eden Realme, ‘GT’ serisinin ‘GT Neo 3′ isimli merakla beklenen yeni üyesini tanıttı. Rekabetçi özelliklerle gelen ‘Realme GT Neo 3′ modelinin, 150W hızlı şarj desteği bulunan bir versiyona sahip olduğu ifade edildi.

Realme GT Neo 3 Tasarimi ve Ozellikleri Sizdirildi

Oppo ve çatısı altında faaliyetlerine devam eden Çin merkezli teknoloji şirketi Realme, ‘GT’ serisinin ‘GT Neo 3’ isimli merakla beklenen yeni üyesini Çin’de tanıttı. MediaTek’in Dimensity 8100 işlemcisinden güç alan Realme GT Neo 3, rekabetçi özelliklerle geldi. Cihazın tasarımı, halihazırda kısa bir süre önce görücüye çıkarılmıştı. Dikdörtgen bir arka kamera kurulumuna sahip olan modelin arka gövdesinin sol kısmında, dikey şeritlerin yer aldığı görülmüştü.

Yenileme hızı 120 Hz olan ekran, HDR10+ sertifikasına da sahip. Telefonda bulunan ve bağımsız çalışan ekran çipi. İse hem oyunlarda kare hızını ayarlıyor hem de bazı senaryolarda güç tüketimini azaltıyor.

Telefonun ve  kalbindeki. MediaTek Dimensity 8100 işlemciye 6, 8 veya 12 GB LPDDR5 RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB UFS 3.1.  Ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamera eşlik ediyor.

11858 teknik destek

Yazılım tarafında ise kullanıcıları Android 12 karşılıyor. Android 12’yi Realme UI 3.0 kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

GT Neo 3’ün standart versiyonunda 80W hızlı şarj desteği mevcut. Telefonun 5000 mAh kapasiteli pili, tamamen boşken 32 dakika içinde yüzde 100 oranında doluyor. GT Neo 3’ün kutusundan SVOOC şarj adaptörü de çıkıyor.

150W ile Dünyanın En Hızlı Şarjı Dolan Akıllı Telefonu

Ayrıca realme, kullanıcılarının beklenti ve isteklerine doğru orantılı olacak şekilde teknolojik yatırımlarını sürdürmektedir. Ayrıca Bu anlamda da piyasaya sürdüğü 150W. Teknolojisi ile pil performansını ve ayrı bir noktaya taşıyan marka. Şarj kullanım süresini günden güne uzatmaya devam etmektedir. Tüm bu teknolojik yatırımlarla kullanıcıların telefonlarını şarj etmek için geçirdikleri süre azalırken. En modern  hızlı şarj teknolojisine ulaşmak daha kolaylaştı. GT Neo 3, aynı fiyat segmentindeki rakip ürünlerle karşılaştırıldığında sahip olduğu. UltraDart 150W hızlı şarj teknolojisiyle 5 dakikada pil seviyesini %0’dan %50’ye. Kadar doldurma performansı ile ayrışmaktadır. Bununla Ayrıca beraber GT Neo 3, riskli  durumlarda anında bağlantının kesilmesini sağlayan bağımsız şarj çipi teknolojisi ile beraber hızlı şarjın getirdiği ama güvenlik problemlerinin de önüne geçmektedir.

src 600x338realme gt neo 3 un bazi ozellikleri dogrulandi