Ana Sayfa Bilgisayar Realme 7 Pro incelemesi

Realme 7 Pro incelemesi

0

Günümüzde gelişen teknoloji ile akıllı telefon teknolojisi de hız kesmeden gelişim ve ilerleme gösteriyor. Bir çok telefon firması yeni telefonlar ve yeni özellikleri ile birlikte karşımıza çıkıyor. Bu gün Realme 7 Pro marka model telefonumuzu yakından tanıyalım.

Realme 7 Pro görünüm ve kullanım bakımından kullanıcılarının oldukça ilgisini çekecek gibi duruyor. Realme 7 Pro ince kasa ve yaklaşık olarak 182 gram ağırlığında hafif bir telefon olarak üretilmiş.

Ekran parmak izi tarayıcısına sahip ve Bu ekranın sol üst köşesinde ön kameranın yerleştirildiği yuvarlak bir delik bulunuyor.

Telefon  6.4 inç büyüklüğünde bir Corning Gorilla Glass 3+ camla kaplı bir ekrana sahip. Ekranın alt çerçevesinin sağ, sol ve üst kenar çerçeveleri ile karşılaştıracak olursak alt çerçevenin bira daha kalın olduğunu söyleyebiliriz.

Realme 7 Pro üzerinde ahize hoparlörünün üst kenarda yer aldığını görebiliyoruz. Realme 7 Pro’nun üst kenarında telefonun ikinci mikrofonuyer alıyor. Sol kenarda ise ses kontrol tuşları ile nano SIM ve microSD kart yuvası yer alıyor. Güç butonu sağ kenara yerleştirilmiş.

 

Telefonun alt kısmında ise 3.5 mm. Kulaklık, mikrofon, USB-C ve hoparlör bölümü yerini almış.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Realme 7 Pro’nun arka paneli plastik kaplama şeklinde üretilmiş oldukça sade görünüyor.  Çift tonlu arka panelin sol üst köşesinde dikdörtgen bir kamera modülü bulunuyor.

Ekran özellikleri;

Realme 7 Pro’da  6.4 inç büyüklüğünde telefonumuzun ön kısmında 82.7’lik alan kaplayan bir ekran bulunuyor. Görüntü oranı 20:9 olan ekranın piksel yoğunluğu ise 411 ppi.

Realme 7 Pro, “Daima Açık Ekran” özelliğine sahip. Bu da ekranın her an saati ve gelen bildirimlere ilişkin ikonları gösterebileceği anlamına geliyor. Telefonda  ekranın yenileme hızı 60Hz. Realme 6 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde 90Hz  olarak belirlenmiş.

Realme 7 Pro Akıllı telefonun ekran parlaklığı, ortamın aydınlık seviyesine göre otomatik olarak ayarlanıyor. Realme 7 Pro’nun ekranının maksimum parlaklık seviyesi 459 nit olarak ölçülüyor. Ancak otomatik parlaklık aktifken bu 585 nit seviyesine çıkıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Telefonumuz ekran renkleri de oldukça eğlenceli görünüyor. Realme 7 Pro’da ekran rengi için  bizlere  Harika, Canlı ve Kibar adında üç farklı seçenek sunuluyor.

Anlamları ise; Canlı modu zengin renkler için P3 modu aktif hâle getiriliyor. Kibar modunda daha basit renkler için sRGB moduna geçiş yapılıyor. Son olarak Harika modun da ise daha parlak renkler için daha geniş bir renk skalası bizleri karşılıyor.

Donanım ve Performans;

Realme 7 Pro’da Qualcomm Snapdragon 720G işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 8 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise 128 GB. Olarak tanımlanmış Ancak bu alanın yaklaşık 20 GB’lık kısmı işletim sistemi dosyalarına ayrılmış görünüyor.Telefonun depolama alanı microSD kartla artırılabiliyor.

Telefon üzerinde ara yüz geçişleri sorunsuz bir şekilde sağlanıyor ve uygulamalar oldukça hızlı açılıyor.

Snapdragon 720 ve 8 GB RAM ikilisinin pek çok kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilir olduğunu iletebiliriz. Telefonumuzdaki RAM kapasitesinin yüksekliği sayesinde telefon çoklu görev sırasında bir problemle karşılaşmıyor.

Arka planda YouTube Music gibi uygulamalar çalışırken sosyal medya uygulamalarında rahatlıkla gezine bilme imkanı tanıyor.

Realme 7 Pro’da yüz tanıma ve parmak izi tarayıcısı mevcut. Ekrana entegre parmak izi tarayıcısı oldukça hızlı biçimde çalışıyor.

Parmak izinde olduğu gibi yüz tanıma özelliği de oldukça hızlı çalışıyor. Realme 7 Pro ile karanlık bir ortamda olsak dahi yüz tanıma özelliğini iyi kullanarak anında ekran kilidini açıyor.

Oyun severleri de düşünerek Oppo ve Realme’nin tüm telefonlarında bulunan Oyun Alanı, Realme 7 Pro’da da mevcut.  Bu da demek oluyorki oyun severler Realme 7 Pro ile iyi bir oyun performansı sergileyecek.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA