Ana Sayfa Haberler Quad-Core İşlemcili Canon 1D Mark 4 DSLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri ve Fiyatı

Quad-Core İşlemcili Canon 1D Mark 4 DSLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri ve Fiyatı

0
Paylaş

Canon EOS-1D Mark IV DSLR fotoğraf makinesi, 1D serisinin üyelerinden biri olan bu makine, Canon cmos sensöre, 16 megapiksel (MP) çözünürlüğe, çift digic özelliğine, Quad-Core işlemci, 14 bit veri çevrimi ve saniyede 10 kare çekim özelliklerine sahip harika bir cihaz ve ayrıca ıso değer aralığı da fotoğraf severleri memnun edecek. Canon EOS-1D Mark 4 1080p, Full High Definition(Full HD) video kayıt özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dayanıklılığı ve profesyonellere hitap eden özellikleri, cihazı daha da cazip hale getiriyor.

image-11

Canon EOS-1D Mark 4 ile yüksek kalitede hareketli sahneleri çekebilirsiniz. HD kalitesinde video kayıt yapabilen Canon EOS 1D Mark 4, profesyonel fotoğraf makinesi WFT-E2 II A kablosu sayesinde de veri aktarma işlemlerinizi sağlıyor.

image-12

EOS-1D Mark III‘e göre çözünürlüğü %60 artırılmış, 16.1 megapiksel(MP) yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmenizi sağlayan Canon CMOS sensörünün çok büyük katkısı bulunmakta. Çift digic 4 görüntü sersörü sayesinde de Digic 3‘e göre neredeyse 6 kat daha fazla veri işleme imkanı sunuyor. Canon EOS 1D Mark IV, gövde yapısı dışarda, tüm hava koşullarına uygun tasarlanmış ,hava geçirmemesi için cihazın gövde ve lens yuvasında 76 adet temas noktası, hava geçirmeme özelliğine sahip. Kasa ayna haznesi magnezyum alışımdan, lens yuvası ise paslanmaz çelik ile üretilmiş.

1520912_

920,000 piksel Clear View II LCD ekran cihazın diğer dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri, yüksek çözünürlüğe sahip LCD ekranı geniş bir görüş açısı sunuyor. Kesinlikle bir çok fotoğrafçının seveceği diğer bir özellik de fotoğrafçıların fotoğrafları için copyright haklarını girebiliyor olması.

Canon EOS EOS 1D Mark IV fotoğraf makinesi ISO 100 ile ISO 12,800 arası bir ISO değerine sahip. Bu, ışık hassasiyetine sahip, farklı ve artılabilen ISO değerleri ise H1 seçeneğinde 25,600, H2 seçeneğinde 51,200 ve H3 seçeneğinde de 102,400‘e kadar değiştirilebiliyor. Bu da, fotoğrafçılar için çok önemli bir nitelik. Fiyat konusuna gelince, gövde, yani body ortalama 5000$ bir fiyata sahip. 50 adetten fazla Canon EF lenslerle uyumlu olması ayrıca bir avantaj sunuyor ve video çekimlerinde de ayrıca farklı çözünürlüklerde çekim yapabiliyorsunuz. Canon EOS EOS 1D Mark IV, hem dış koşullara uygun olması, ISO değeri, çözünürlük ve 1080p video kaydı gibi özellikleri sayesinde harika bir cihaz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin