Ana Sayfa Bilgisayar Pubg Mobile Ağır Silah Modu Detaylı Rehberi

Pubg Mobile Ağır Silah Modu Detaylı Rehberi

0

Tencent, ‘PUBG Mobile’ sevenlerine 0.15 güncellemesi ile yeni bir oyun modu ekledi, Bu mod ile oyun içerisine çeşitli ağır silahlar, helikopter, silah ve süper mühimmat sandıkları, tanklar, ve yeniden canlanma özelliği ekleyen ‘Tencent’ İlerleyen güncellemelerde de oyun tutkunlarının karşısına yepyeni özellikler ile çıkacağını çok açık bir şekilde belli etti , bu mod özellikle takım halinde oynayan oyuncular için çok keyifli bir mod olacağa benziyor.

Özellikle yeni silahların olması ve yeniden canlandırma özelliği ilk kulağa geldiğinde çok heyecanlandırıcı olmuştu diyebiliriz.

İlk olarak modun detaylıca özelliklerinden bahsedelim.

Bu modu 4 kişilik takımlar halinde veya ,  One Man Squad şeklinde de oynayabiliyorsunuz. Oyun içerisinde ki ilk amacımız takımları rahatlıkla alt edebilmek için helikopter ile süper mühimmat sandıklarını ilk olarak almak , süper mühhimat sandıklarının içeriği ‘Air Drop ve Supply Droplara’ benziyor , ve oyun içerisinde ki en kaliteli öğeleri barındırıyor diyebiliriz.

YENİ GELEN ÖZELLİKLER VE ARAÇLAR HAKKINDA DETAYLAR

Helikopter
Helikopter bu modun asıl kahramanı diyebiliriz, haritaların en bilindik noktalarında yer alan helikopterler pistlerin üzerinde yer almaktadır. helikopterle birlikte pist üzerinde bir adet ‘RPG veya Mini Gun’ bulunmaktadır. Helikopterler 4 kişiliktir, Kullanım esnasında üzerinden tıpkı oyun içerisinde ki kara taşıtlarında ki gibi silah kullanımı mümkündür. Bu modun en büyük kahramanı olmasının yegane sebebi,  hızlı olması nedeniyle hem oyun içerisinde ki alan daralmalarından anında kaçabilmenizi sağlaması, çatışma esnasında zor durumlarda hızlıca kaçabilmenizi sağlaması,  ve de süper mühimmat sandıklarına herkesten önce ulaşma konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

BRDM-2 ZIRHLI ARAÇ 
İşaret fişeğini alan dışında attığımız zamanlarda kazandığımız bu taşıt,  ağır silah modunun da olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle yerde çatışan takımların dikkatini çekmeden kaçabilmemiz için ideal fakat bir o kadar da hantal bir taşıt eğer karşınızda ki takımlarda M3E1 roket atar varsa hiç bulaşmayıp yerde kalmanız daha verimli olur .

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Taşıt Özellikleri ;
a) Su geçirmez ve esnektir.
b) Normal taşıtlara oranla hasara ultra dayanıklıdır.
c) Haritada belli noktalarda yol kenarlarında bulabilirsiniz.
d) Taşıt içerisinden çatışma ve ateş etme özelliği yoktur , taşıta ait dahili bir silah yoktur, sadece haritada dolaşma ve korunma amaçlıdır.

Süper Mühimmat Sandığı
Haritanın belli noktalarında işaretli alanlarda beliren bu sandık içerisinde oyunda ki en kaliteli ekipmanlar bulunmaktadır. 3 dakikada bir aktif olmaktadır , genelde takımlar helikopter ile sandığın bulunduğu noktalara iniş yapmaktadır , ve oyunda ki en çok oyuncu sayısının azaldığı noktalar genelde mühimmat sandıklarının bulunduğu noktalardır , zeki oyuncular genelde sandık dışında ekipman arayışında olup iki takım sadık için savaşırken baskınlarda bulunup sandıkları alırlar, bu iyi bir taktiktir uygulamanız gerekir …

Sandık içerisinde bulunan nesneler
Ağır silah modu silahları dışında ;
Awm Sniper
Groza
M249
Aug A3
Mk14
DBS Shotgun
8x Dürbün


Ağır Silah Moduna Ait
MGL Bomba Atar
Mini Gun
M3E1-A
Hava Saldırısı Nesnesi
RPG

a) 3. Seviye Zırh ve Kask (Her Sandıktan Kask ve Zırh Çıkar Diğer Silahlar Tümüyle Çıkmaz Her Sandıkta Farklı Oranlarda Çıkarlar)

Hava Saldırısı İşareti
Oyun içerisinde sandık dışında bulabileceğiniz bir silahtır , takımlar sandık avındayken onları yok edebilmeniz için mükemmel bir alternatiftir. Belli mesafelerden kullanımı mümkündür , sandıktan ve oyun içerisinde ki ekipman içeren noktalardan ele geçirebilirsiniz.


a) Hava Saldırı Sinyali verildikten sonra ki patlama anı.

Araç Tamir Paketi
Oyun içerisinde ki hava,kara ve deniz taşıtlarının tümünü tamir edebileceğiniz bir ekipmandır, haritada her noktada kolaylıkla bulabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Takım Arkadaşını Canlandırma
Takım halinde oynayan kişilerin tek tek ölmeleri halinde canlı kalan takım oyuncusunun, ölü oyuncuların sandıklarının içerisinde bulunan kartları alması halinde iletişim kulesine giderek tekrardan oyuna döndürdüğü uygulamadır , toplamda oyuncular öldükten sonra 90 saniye içerisinde kartları alınmalıdır . Alındıktan sonra iletişim kulesine gidilmelidir. Ayrıca ölü oyuncuların kartını alan oyuncular ölse dahi , sağ kalan bir kişi her şekilde kuleye giderek ölen oyuncuları yeniden diriltebilir.


a) Eğer ölü takım arkadaşlarınıza ait kartlarınız varsa kuleye yaklaşarak çağırabilirsiniz.

OYUN İÇERİSİNDE Kİ AĞIR SİLAHLAR

M3E1-A
M3E1-A Oyun içerisinde ki en güçlü silahlardan biridir , güdümlü füze atma yapısına sahiptir. Bu modda takım katili lakabıyla bulunan bu silah, 1 saniyede tüm takımı yok edebilecek güçtedir. Güdümlü olması haliyle kilitlendiği hedefleri saniyeler içerisinde yok edebilir, kitlendiği hedefi vurma şansı %95’dir. Maksimum 2 roket atar mermisiyle yok edemeyeceği hedef yoktur. Oyun içerisinde kolaylıkla bulunabilir, ayrıca süper mühimmat sandığından da elde edilir. 1 roket atar mermisi haznesi vardır. Dolum süresi orta yavaşlıktadır.
a) M3E1-A hedefe kilitlenme anı.

RPG
Oyuna ağır silah modundan önce Zombi moduyla eklenen bu silah hızlı atış yapısıyla özellikle takım halinde oynayan oyuncular için oldukça idealdir, oyun başında zırhsız , ve kasksız olan oyucuları rahatlıkla yok edebilirsiniz , M3E1-A bulana kadar rahatlıkla kullanılabilir . Helikopter ve Zırhlı araçları rahatlıkla yok edebilir.

MGL
MGL bomba atar günümüzde Amerikan ordusunun da envanterinde bulunan popüler bir savaş silahıdır, Hollywood filmlerinden fırlayan bu silah takım halinde ya da tek oynayan oyuncuların belli noktalarda bulundurması gereken hayat kurtaran silahlardan biridir, oldukça seri ve sabit atışlar yapan bu silah 5-6 saniye içerisinde 1 takımı yok edebilecek güce sahip bir silahtır. Bu nedenle takım halinde oynayan oyuncuların bulundurması gereken silahlardan biridir diyebiliriz. 6 adet mermi kapasitesi vardır. Ard arda 6 mermiyi atabilir, ayrıca stabilizasyon amacıyla dikey tutamak eklenebilir.

M79 40MM ve Kısa M79
Kısa M79 ile M79 da MGL bomba atar gibi bomba atan silahlardır, MGL roket atara oranla kullanımları biraz daha zordur. Tek atış imkanı vardır , dolum süreleri orta yavaşlıktadır. Kısa M79 oyunda tabanca slotuna eklenebilir. Oyun içerisinde MGL bulana kadar kullanılabilir.

M134 Mini Gun
Makineli silahların en moderni diyebileceğimiz bu canavar ‘PUBG Mobile’ oyuncularının da kullanımına bu güncelleme ile sunuldu.200 adet mermi haznesi olan bu canavar oldukça güçlü diyebiliriz, takım halinde oynanıldığı takdirde en az 1 kişide bulunması gereklidir, dürbün kullanımı mümkün olmadığı için belli dezavantajları vardır. Ve oyun içerisinde elde tutularak koşmaya çalışıldığında sizi yavaşlatacaktır. O nedenle kullanım zamanlarını iyi ayarlamanız gerekir, 7,62 mm mühimmat kullanan bu tüfek 200 adet mermi alır ve bırakıldığı takdirde tüm mermileri de envanterinizde kalır. Bu nedenle farklı bir 7,62 mm kullanan silaha geçtiğinizde büyük bir avantajı olacaktır.

Bugün sizler için ‘Ağır Silah Modunu’ inceledik . Rehberimizi incelemeniz oyun içerisinde ki başarı oranınızı bir nebze arttıracaktır , daha fazla makale ve oyun haberleri için ‘TeknoDesteği‘ takipte kalmaya devam edin, Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA