Bugün, Pubg Mobile Ağır Silah Modu modu hakkında bilgiler vereceğiz. Pubg bildiğiniz gibi en popüler mobil oyunlar arasında yer alıyor. Pubg’yi 7 den 70 e bir çok kullanıcı severek oynuyor. Pubg yapımcıları bu sevgiyi arttırmak amacıyla yeni bir oyun modu ile karşımıza çıktı. Bu mod ağır silahları içeren, oyun içerisinde ki aksiyonu maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlayan bir sürümü içeriyor. Özellikle mod içerisinde yer alan yeniden canlandırma özelliği kuralları baştan yazacak. Dilerseniz moda değinmeden önce, Pubg Mobile’ı anlatalım.

Pubg Mobile Nedir

Pubg mobile dünyayı kasıp kavuran bir online FPS oyunudur. Yapılan analizlere göre Pubg mobile, dünyanın en çok oynanan oyunudur. Oyun tek başınıza ya da takımlı bir şekilde oynayabiliyor. Oyunun ingilizce açılımı, Player Unknow’s Battlegrounds tabiridir. Türkçeye çevrildiğinde, Bilinmeyen Oyuncunun Savaş alanları cümlesi ortaya çıkıyor. Pubg Mobile, Battle Royale tarzında bir oyundur. Oyunun ana amacı, hayatta kalmak ve kıyasıya rekabet etmek. Bu rekabet ‘loot’ ile gerçekleşiyor. Loot kelimesi yağma yapmak anlamına geliyor. Oyun bizi bulunduğumuz evrende hayatta kalmaya zorluyor. Bu hayatta kalma mekaniklerini, yağma yaparak sağlıyoruz. Oyunda bulunan silahlar, yaşam malzemeleri, silah eklentileri ve benzeri materyaller ile hayatta kalıyoruz. Oyunu başta belirttiğimiz gibi, takımlı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Oyun bir dönem çok fazla oyuncu kitlesi kaybetti. Oyuncu kitlesinin kaybolmasının ana sebebi hile kullanan kişilerdi. Bu kişiler engellense de tamamen hile kullanımı yok edilemiyordu. Bu durum oyunun popülerliği azalttı. Şu sıralarda yeni etkinliklerle oyuncu kitlesi artışı hedefleniyor. Fakat oyuncu kitlesinin eski haline gelmesi için, yapılması gerekenler oldukça açıktır. Pubg yetkilileri bu durumu farkederek ağır silah modu gibi güzel oyun modları ile karşımıza çıkıyor.

İlişkili: Pubg Mobile Özellikleri

11858 teknik destek

Pubg Mobile Ağır Silah Modu

Oyuna gelen yeni bir güncelleme ile yepyeni bir oyun modu eklendi. Bu modun özellikleri klasik Pubg’den oldukça farklı. Oyun içerisinde çeşitli ağır silahlar, tanklar, helikopterler ve buna benzer şeyleri kullanmak artık serbest bir hale geldi. Yeni eklenen özellikleri detaylıca sizler için sıraladık.

Helikopter

Helikopterler bildiğiniz gibi savaş oyunlarının olmazsa olmaz araçlarıdır. Pubg gibi büyük yapımlarda oyun içerisinde ki aksiyonu arttırmak amacıyla helikopter eklenmesi oldukça güzel bir detay sunmuştur. Helikopterler ile rakiplerimizi havadan rahatlıkla alt etmek mümkündür. Özellikle Pubg evreninde daralan alandan kaçmak amacıyla oldukça önemli bir rol oynuyor. Ayrıca helikopter dışında oyun tank gibi araçlarda eklendi.

Pubg Mobile agir silah modu

İlişkili: Pubg Mobile Destekleyen Telefonlar

Tank

Tanklar bildiğiniz gibi savaş alanlarının en dayanıklı kara araçlarından biridir. Özellikle silahlı oyunlarda rakiplerin verdiği hasarı en iyi şekilde absorbe eden tanklar, oyun sonuna kadar hayatta kalmamıza yardımcı oluyorlar. Ayrıca daralan alana en hızlı ve güvenli bir şekilde gitmemiz için güzel bir alternatif olduğunu söylememiz mümkün. Ayrıca tanklar süper mühimmat sandığından da çıkabilir.

Pubg Mobile Tank

Süper Mühimmat Sandıkları

Oyuna yeni güncelleme ile eklenen Süper Mühimmat Sandıkları bir çok yeni silahı da kullanmamıza olanak sağlıyor. Süper Mühimmat Sandıkları oyunda gizli noktalara konumlandırılmıştır. Bu gizli noktaları ağır silahlar ile kırarak sandıklara ulaşmamız mümkündür. Sandıkların içerisinden keskin nişancı tüfekleri, roket atarlar, ağır silahlar, iha ve siha gibi hava saldırıları ve son olarak dayanıklı zırhlar çıkmaktadır.

Pubg Mobile Agir Silah Modunda Bulunan Super Silah Sandigi

 

Roket Atarlar ve Hava Saldırıları

Pubg Mobile bu güncelleme ile birlikte oyuna güdümlü roket atar silahını da ekledi. Bu silah oyunda helikopterleri, oyuncuları ve tankları tespit ederek güdümlü mermiler atmaktadır. Özellikle bu silahın kullanılması oyunda rakiplerinize zor anlar yaşatmanıza olanak sağlayacak. Ayrıca oyuna iha ve siha gibi hava saldırıları da eklenmiştir. Bu hava saldırıları haritada belli bir menzile kadar mark ekleyerek işaretli alanı kısa süreliğine zor durumda bırakmanıza olanak tanıyor.

Pubg Mobile Roket Atar