Ana Sayfa İnceleme PlayStation VR Özellikleri ve Fiyatı

PlayStation VR Özellikleri ve Fiyatı

0

Teknoloji dünyasına son dönemde yeni bir soluk kazandıran ve gelecek vaadeden alanlar arasında yer alan sanal gerçeklik teknolojisi alanına yeni bir oyuncu katıldı. Oldukça köklü bir firma geçmişine sahip olan, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yeralan Japon devi Sony, yıllardır oyun alanında başarı ile yürüttüğü Playstation operasyonundaki tecrübelerini sanal gerçeklik alanına taşıyor.

Bu alanda sahip olduğu kullanıcı potansiyelini mutlaka değerlendirecek olan Sony, sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR’ı yeni oyun konsolu Playstation 4’e uyumlu olarak geliştirdi. 1920X1080 piksel, Full HD çözünürlüğe sahip olan Playstation VR aynı zamanda 120Hz ekran yenileme hızına ve 100 derecelik görüş açısına sahip. Ayrıca üründe yer alan gerçek 3D ses teknolojisinin, kullanım deneyimini daha keyifli bir hale getirdiğini belirtmemiz gerekiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Piyasada yer alan diğer sanal gerçeklik gözlük üreticilerine oranla daha geniş bir medya yelpazesine sahip olan Playstation VR bu anlamda rakiplerinden bir adım önde duruyor. Bu alandaki medya desteğinin arkasında hiç şüphesiz şirketin sahip olduğu film şirketi Sony Pictures ve Playstation oyun konsolu operasyonundaki iş ortağı, grafik oyunu geliştiricisi şirketlerin payı büyük diyebiriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yaklaşık 50 oyun desteği ile gelen Playstation VR, oyun deneyiminde oyunseverlere Playstation 4 ile inanılmaz bir kullanım imkanı sunuyor. Sony’nin diğer oyun aksesuarları ile birlikte oyunseverleri tam anlamıyla oyunun içine taşıyan Sony, bu alanda Playstation Move aparatını tüfeğe dönüştüren PS VR Aim Controller’dan faydalanıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sony’nin sanal gerçeklik teknolojisine duyduğu ilgi, kulislerde uzun zamandır konuşuluyordu. Firma, Playstation VR ile nihayet beklentileri karşılayarak bu alana giriş yaptı. Playstation VR, Sony’nin sahip olduğu diğer şirketlerin ve iş ortaklarının da etkisi ile oldukça zengin medya birikimiyle, kullanıcıları etkileyecek ve bu durum şirketin satış grafiğini yukarılara taşıyacaktır.

Ancak ürünün Playsation 4’den bağımsız olarak çalışamaması, Playstation VR’ın bu alandaki en büyük handikapı olacak gibi gözüküyor. Amerika’da kontrol cihazı ve kamerası ile birlikte 499$ fiyat etiketiyle satılan ürün, ülkemizde ise çeşitli zincir mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde, içerdiği ürün promosyonuna göre 2499TL ile 4499TL arasında değişen fiyat etiketlerinden satılmakta..

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA