Ana Sayfa Oyun PlayStation 5 Kullanıcıları Kendi Aralarında Nasıl PSN Kardeşliği Yapar ?

PlayStation 5 Kullanıcıları Kendi Aralarında Nasıl PSN Kardeşliği Yapar ?

0
11858 teknik destek

PlayStation 5 geçtiğimiz aylarda büyük bir etkinlikle biz oyun severler için tanıtıldı , önce ki PS modellerinden hem performans olarak hem de tasarımsal olarak büyük yenilikler ile kendini ayıran PS5 kullanım alışkanlıklarımızı değiştirecek detaylara sahip.

PS5 yenilenmiş arayüzü ile PSN Kardeşliği yapmak isteyen kullanıcılara zor dakikalar yaşatmıştı , fakat bu durum sanıldığından farklı olarak bizlere daha kolaylık sağlayan bir gelişim olmuş.

PS5.jpg (1200×667)

PSN Kardeşliği Nedir , Avantajları Nelerdir

PSN Kardeşliği , PlayStation Network kullanıcılarının kendi hesaplarını PSN Kardeşliği yapmak istedikleri arkadaşlarıyla hesap bilgilerini paylaşarak , hem oyun paylaşımı hem de oyun alımı yaparken yarı yarıya ödeyerek sistemden yararlandıkları bir PlayStation platformudur. PSN kardeşliği sayesinde yapılan oyun paylaşımları sadece PS Store‘dan alınan dijital oyunlar için geçerlidir , Blu-Ray oyunlar bu gruba dahil değildir.

11858 teknik destek

PS4 Arayüzünde PSN Kardeşliği yaparken arkadaşınızın PlayStation hesap bilgilerini girdikten sonra bir de hesabı kendi PlayStation menünüzde ana hesap olarak tanımlamanız gerekiyordu fakat PS5 ‘de bu durum artık geçerliliğini yitirdi , eğer siz ve arkadaşınız  PS5 sahibi iseniz ana hesap olarak seç seçeneği artık mevcut değil , fakat PSN kardeşliği yaptığınız arkadaşınız PS4 kullanıcısı ise sizin hesabınızı Ana Hesap olarak tanımlaması gerekir , aksi halde oyun paylaşımı ve kardeşlik sistemi aktif olmaz.

YeKkaC23FArSwPbkSc4B9N.png (3360×2100)

PSN Kardeşliği Avantajları ?

PSN Kardeşliği yalnızca iki kişi arasında yapılır , ve bu iki kişi birbirlerine ait dijital oyunları oyun kütüphanelerinden indirebilirler. Bildiğiniz üzere dijital oyun fiyatları da oldukça yüksek PSN Kardeşliği bu durumda büyük avantaj sağlıyor.

PSN Kardeşliği yapan iki kullanıcı Store‘dan bir dijital oyun alırken yarı yarıya ödeme yaparak oyunu satın alabilirler. Oyunun çevrimiçi bir oyun olup olmaması bu kullanımı etikelemez iki kullanıcı da rahatlıkla oyunu kullanabilirler.

PSN Kardeşliği yapan iki arkadaş birbirlerinin PS ekranlarına bağlanıp istedikleri oyunu oynayabilirler , kısaca özetlemek gerekirse eğer Blu-Ray girişinde takılı olan bir oyun varsa arkadaşınız ile ekran paylaşımı yaparak Stream sistemi üzerinden oynamasını sağlayabilirsiniz , bu sistemin rahat kullanılabilmesi için yüksek hıza sahip bir internet bağlantınızın olması gerekir.

Sizler için derlediğim PlayStation makalemizin sonuna geldik , eğer PlayStation ile alakalı sorun yaşadığınız bir konu olursa #ProtectorTV kullanıcı ismim ile benimle iletişime geçebilirsiniz yada 11858 numaralı teknoloji destek hattımız üzerinden sorularınız iletebilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikiOS 15’in En Önemli Özellikleri
Sonraki İçerikNetflix Samsung cihazınızla uyumlu değil hatası
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.