Ana Sayfa Haberler PlayStation 4’e, 5.50 Yazılım Güncellemesiyle Gelen Yenilikler!

PlayStation 4’e, 5.50 Yazılım Güncellemesiyle Gelen Yenilikler!

0
Paylaş

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek oyun konsolu olan, Sony’nin yeni göz bebeği PlayStation 4’te uzun bir aranın ardından yeni bir yazılım güncellemesi yayımlandı. Uzun süredir yayımlanması beklenen ve bir süredir Beta sürümünde test edilmekte olan 5.50 sürümlü yazılım, bugünden itibaren PlayStation 4’lere yüklenebilecek. İlgili güncelleme, kullanıcıların oyun deneyimlerini daha keyifli hale getirmeyi amaçlıyor.

PlayStation 4’e, 5.50 Yazılım Güncellemesiyle Gelen Yenilikler!

Güncelleme ile gelen yeniliklerden ilki, Supersampling adı verilen özel görüntü modu. Bu mod sayesinde 4K görüntü çıkışı veren PS4 Pro, 2K bir televizyona bağlandığında, cihaz görüntü optimizasyonunu 2K’ye endeksleyerek, alınabilecek en kaliteli çözünürlüğü yakalamanızı sağlıyor.

 

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise geliştirilmiş ebeveyn kontrolü özelliği. Bu özellik sayesinde ebeveynler, çocuklarının PlayStation 4’lerini hangi saat aralıklarında kullanabileceklerini belirleyip, kullanım konusunda bazı engeller koyabiliyorlar.

PlayStation 4 için 5.50 sürümlü yazılım güncellemesinin en önemli yeniliği ise, oyuncuların bir süredir toplu şekilde dert yandıkları silinemeyen oyun bildirimleri konusunda oldu. 5.50 versiyonlu yeni yazılımla birlikte, eskiye dönük oyun bildirimleri silinebilir hale getirildi. Ayrıca kullanıcılar USB bellek yardımıyla, konsolda görüntüledikleri herhangi bir fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak kullanabilecek.

5.50 sürümlü yazılım güncellemesi ile birlikte gelen son yenilik ise ‘Kütüphane’ kısmında. Bundan böyle PlayStation Plus üyeliğine sahip olan kullanıcılar, sisteme giriş yaptıklarında ‘Kütüphane’ bölümünde kendileri için oluşturulmuş özel bir alan görecekler. Bu alana giren kullanıcılar, o ay içerisinde kendilerini ücretsiz olarak sunulmuş olan tüm oyunları tek bir ekranda listeleyebilecekler. Böylelikle aylık bazda ücretsiz olarak sunulan oyunlara ulaşmak, eskisine göre daha kolay olacak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.