Ana Sayfa Haberler Pirelli DRG A125G Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

Pirelli DRG A125G Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Modem arayüzü ve kurulum sayfasına erişmek için web tarayıcınızın adres çubuğuna  “192.168.1.1” yazarak “Enter” tuşuna basınız. Giriş Yaptıktan Modem Arayüzü giriş ekranı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi karşınıza gelecektir. Giriş yapabilmek için Kullanıcı adı kısmına küçük harflerle “admin” şifre kısmına “ttnet” veya “admin” yazarak giriş yapınız.

resim 1

Eğer giriş yapamıyorsanız şifre kısmını boş geçiniz;  “yanlış şifre” uyarısı veriyorsa daha önce ADSL Modem şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için modemin arka kısmında reset çukuruna modem üzerindeki ışıklar sönene kadar basınız; ışılar söndükten sonra ışıkların tekrar  sabitlenmesini bekleyiniz sonra tekrar giriş yapmayı deneyiz.

Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen modem arayüzüne ulaşmışsınız demektir. Karşınıza çıkan ekranda isterseniz mevcut şifreniz olan “ttnet” i değiştirebilir veya “Değiştirmeden Geçiniz” linkine tıklayarak ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Artık modem ayarlarınızı yapabilirsiniz.

resim 2

Yukarıdaki resimde gördüğünüz sayfadaysanız,  modeminizin arayüzüne, yani ADSL ayarları sayfasına ulaşmış bulunuyorsunuz.

  • Aygıt Bilgileri altında “Gelişmiş Ayarlar” menüsüne tıklayın.
  • Gelişmiş ayarlar menüsünden “Düzenle” düğmesine tıklayın.

Ayarla düğmesine tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda değişiklik yapmadan sadece ekrandaki;

  • VPI ve VCI Değerini kontrol ediniz.
  • VPI : 8VCI : 35 olarak giriniz ve ardından “İLERİ” düğmesine tıklayınız.

resim 3

Ağ protokolü alanın “PPPoE” ve Enkapsülasyon modu’nun da LLC şeklinde seçili olduğundan emin olunuz. Yukarıdaki bilgiler doğru ise İleri‘ye tıklayınız.

  • Acılan sayfada ADSL Kullanıcı adınızı ve Şifrenizi girmeniz istenecektir. Resimdeki alanda Abonesi olduğunuz ADSL Servis sağlayıcısının size vermiş olduğu kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru şekilde (Türkçe karakter kullanmadan) girmeniz gerekmektedir.

resim 4

  • ADSL kullanıcı adı ve şifre kısmını doldurduktan sonra ekranda gördüğünüz  kısımların işaretli olduğundan emin olun ve tekrar “İleri” yi tıklayın

resim 5

  • Gelen ekranda ekranın alt kısmındaki Kaydetdüğmesini tıklayın.
  • Son ekranın alt kısmındaki “KAYDET/YENİDEN BAŞLAT” düğmesine tıklayın.

resim 6

Modeminizin ayarları başarıyla yapılmıştır. Modeminizin yeniden başlamasını bekleyin. Modeminiz yeniden başladığında  internet bağlantınız tamamlanmış olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.