ARM Cihazlarda Photoshop, yaratıcı endüstrilerde en çok kullanılan araçlardan biridir ve birçok kişi için değerlidir. RAM işlemcilerde kullanılamadığı için iPad Pro ve M1 Mac kullanıcıları sınırlı kaldı.

Mayıs 2021’de Adobe, 64 bit Windows 10 ARM cihazlarında yerel olarak çalışacağını duyurdu. Bunun için minimum sistem gereksinimleri 8 GB RAM olmakla birlikte 16 GB önerilmektedir.

Adobe Photoshop, kuşkusuz yaratıcı profesyoneller için bir altın maden aracıdır ve birden çok konfigürasyonda çalışmasını sağlamak çok önemlidir.

iPad Pro’nun ve hatta yeni M1 Mac’lerin ARM işlemcilerde çalıştığını düşünürsek, Adobe Photoshop kullanmak şimdiye kadar, en azından doğrudan bir şekilde mevcut değildi.

Kullanıcıların yararlandığı bazı geçici çözümler olmuştur, ancak yine de istenen çözüm bu değildir.

11858 teknik destek

ARM Cihazlarda Adobe Photoshop

Mayıs 2021 itibarıyla Adobe Photoshop, minimum gereksinimler karşılandığı sürece ARM Cihazları için kullanılabilir hale geldi:

Windows 10 64-bit v19041.488.0 (Win10 20H1)

RAM: 8 GB (minimum) / 16 GB Önerilen

Windows 10 ARM cihazı (Önerilen).

Adobe Photoshop’u Windows 10’da yerel olarak çalıştırırken özelliklerde bazı farklılıklar olsa da iyi haber şu ki, resmi sürüme göre özellikler sonraki sürümlerde eklenecek.

Yerel modda bulunmayacak özelliklerden bazıları şunlardır. Gömülü video katmanlarının İçe Aktarılması, Dışa Aktarılması ve oynatılması. Windows Çevirme Desteği, U3D dosyalarını açma veya yerleştirme ve daha fazlası.

ARM’de Windows 10 için Adobe Photoshop’un yalnızca 64 bit sürüm için çalıştığını. Ve sürümü yükselttikten sonra 32 bit uygulamaları yükleyemeyeceğinizi unutmayın.

Adobe Photoshop’taki bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki özel bölüme bir yorum bırakarak bize bildirin.