Ana Sayfa İnceleme PGS Hardcore’ ile PC Oyunlarını Cebinizde Taşıyın

PGS Hardcore’ ile PC Oyunlarını Cebinizde Taşıyın

0
PGS Hardcore' ile PC Oyunlarını Cebinizde Taşıyın

Taşınabilir oyun konsolları alanında farklılık yaratabilecek ürünlerle karşımıza çıkan mobil teknoloji geliştiricisi PGS, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Android tabanlı oyun konsolu PGS Hardcore, bilgisayar oyunlarını cebinizde taşımanızı sağlıyor.

Daha evvelden tanıttığı Android tabanlı işletim sistemine sahip PS Vita ve Nintendo 3Ds benzeri cihazlarla adını duyuran firma, bugüne kadar ki en iddaalı mobil oyun konsolu PGS Hardcore projesine yaklaşık olarak 2 yıl evvel başlamıştı. Windows 10 ve Android Marshmallow 6.0 işletim sistemlerinin her ikisine de sahip olan ürün 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip, 5.9 inç büyüklükte IPS LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Intel Atom Cherry Trail ve Mediatek Helio işlemci yonga setlerine sahip olan üründe grafik çipi olarak Intel HG Graphic ve Mali T800 grafik çipi yer alıyor.

Bu işlemci yonga setilerini 8GB RAM ile destekleyen firma, ürünün dahili depolama birimini ise Windows 10 işletim sistemi için 128 GB, Android işletim sistemi için ise 32GB olarak belirlemiş.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2 parça kasanın özel kızak sistemiyle birleştirilmesiyle oluşan cam ve titanyum malzemeye sahip oldukça şık bir kasa tasarımına sahip olan üründe tıpkı Nintendo 3D S’de olduğu gibi bir alt ve bir üst olmak üzere 2 adet ekran yer alıyor. 6800 MAH kapasiteye sahip oldukça iyi bir pil ile beslenilen ürün 319$ fiyat etiketi ile ön satışa sunulmuş durumda.

Firma bu ürünle birlikte PGS Hardcore’a göre biraz daha düşük donanım özelliklerine sahip olan PGS Lite modelini de satışa sunmaya hazırlanıyor. Ürünlerin işlemci yonga seti bakımından herhangi bir farklılığı olmamasına rağmen PGS Lite modelinde 1280×720 piksel HD çözünürlüğe sahip, 5.5 inç büyüklükte ekranın ve 4080MAH kapasiteli pilin yer alıyor olması, ürünün PGS Hardcore’a göre daha düşük bir model olduğunu ortaya koyuyor. PGS Lite hakkında ise henüz açıklanan bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

PC oyunlarını deyim yerindeyse cebinizde taşımanızı sağlayacak her iki ürün de Steam oyunlarını sorunsuz şekilde çalıştırabilecek. Tabi bu durum, ürünün GTA V vb. güncel AAA oyunlarını çalıştırabileceği anlamına gelmiyor. Ürünün 2 yıl önceki AAA oyunlarını ve Indie oyunlarını sorunsuz şekilde çalıştırması bekleniyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA