Ana Sayfa Destek PDF Dosyasını Word’e Çevirme (Resimli Anlatım)

PDF Dosyasını Word’e Çevirme (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
PDF Dosyasını Word’e Çevirme (Resimli Anlatım)

Birçok kullanıcının yaşadığı zorluklardan biri de, PDF dosyaları üzerinde işlem veya değişiklik yapmak istediğinde yapamaması. Bu problemin çözümü için PDF dosyasının Word dosyasına çevrilmesi gerekiyor. Word dosyası üzerinde istenen değişiklik yapılabilir. Bunun birçok farklı yolu bulunuyor ama en hızlı ve pratik olan, Adobe’nin sunduğu Adobe Acrobat DC proğramını kullanmak. Bu proğramla bu işlemi çok kolay ve basit bir şekilde yapabiliyoruz.

  • Öncelikle  Adobe Acrobat programını açıyoruz.

PDF Dosyasını Word’e Çevirme (Resimli Anlatım)

  • Proğramı açıldığında, son açılan PDF dosyaları görünmekte. Görünmüyorsa, üst kısımdaki menü çubuğundan sırasıyla ‘File’ ⟶ ‘Open’ menülerini kullanarak, Word dosyasına çevirmek istediğimiz PDF dosyasını seçiyoruz.

  • Dosya açıldıktan sonra ‘Export PDF’ menüsüne tıklıyoruz. Çevireceğimiz dosyayı nereye kaydeceğimizi belirleyeceğimiz pencere geliyor. Kaydedilecek konumu ‘Choose a Different Folder..’ butonuna tıklayıp belirliyoruz.

  • Çevrilecek dosyanın konumunu belirledikten sonra Export’ butonuna tıklıyoruz. Ardından birkaç saniyelik çevirme işlemi başlıyor. Çevireceğimiz PDF dosyasının boyutuna göre süre değişebilir.

  • Çevirme işlemi bittikten sonra, PDF dosyası Word dosyası olarak açılıyor. Şimdi dilediğimiz gibi değişiklik yapabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.