Bilgisayarınızda İnternet kullanımını sınırlandırmak için Ebeveyn Denetimi Programları ile çocuğunuzun çevrimiçi aktivitesini izleyin ve yönetin.

Uygunsuz web sitelerini engellemek ve çocuğunuzun sosyal medya faaliyetlerini görmek artık daha kolay. Çocuğunuzun posta ve telefon mesajlarına erişerek tehlikeli durumları önleyin.

GPS konum özellikleri ve daha fazlasıyla internet kullanımını sınırlandırmak için yazılım listemize göz atın.

Çocuklarınızı çevrimiçi ortamda korumak istiyorsanız, ebeveyn denetimi programı sahip olunması gereken bir şeydir. İnternet, kötü amaçlı web siteleri ve kullanıcılarla doludur.

İçerik konuları

11858 teknik destek

Windows 10 için en iyi Ebeveyn Denetimi Programları nedir?

Çocuklarınızın zararlı web sitelerini ziyaret etmediğinden emin olmak istiyorsanız, çevrimiçi etkinliklerini izlemek ve sınırlamak her zaman iyidir.

Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok harika araç var ve bugün size Windows 10 için en iyi ebeveyn denetimi uygulamalarından bazılarını göstereceğiz.

uMobix

Çocuğunuzun faaliyetlerinin çoğunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı izlemek istiyorsanız, uMobix’i düşünmelisiniz.

Son derece kullanıcı dostu bir arayüzle, çocuğunuzun tüm eylemlerine cihazlarından erişebilirsiniz. uMobix , size tüm aramaları, mesajları, sosyal medya etkinliklerini ve GPS konumunu gösteren bir ebeveyn denetimi programıdır.

uMobix size gerçek zamanlı olarak tüm son etkinlikler hakkında raporlar gönderir. Android cihazınıza her 5 dakikada bir gönderilen güncellemeler ile hiçbir hayati bilgiyi gözden kaçırma şansı yoktur.

Umobix, tüm sosyal medya hesaplarına erişmenizi sağlar: Facebook, Instagram, WhatsApp, TikTok, Tinder, vb. Tüm eylemleri, arkadaş listelerini ve paylaşılan medyayı panonuzda görebileceksiniz.

Herhangi bir mesaj veya çağrı silindiğinde uygulamanın size haber vereceğini belirtmekte fayda var.

Uygulama, çocuğunuzun kiminle mesajlaştığını, kimi aradığını ve hangi medyayı paylaştığını size gösterecektir.

Tüm bu verileri ekran görüntüleri yardımıyla izleyin ve her zaman tüm haberlerden haberdar olun.

Yalnızca etkinlikleri izlemek için uygun değilsiniz, aynı zamanda çocuğunuzun telefonunu kullanma şeklini de yönetebilirsiniz.

Hangi uygulamaların ne kadar süreyle kullanılacağını düzenleyin. Yalnızca zaman düzenlenmekle kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun cihazının mesajlaşma ve arama işlevlerini de kısıtlayabilirsiniz.

UMobix izleme özelliği ile çocuğunuzun nerede olduğunu her zaman bilin. Gün boyunca çocuğunuzun konum geçmişiyle ilgili günlük raporlar alın.

Mükemmel bir ebeveyn denetimi programı olan ebeveynler, çocuklarını korumalarına ve çocuklarının güvende olduğundan emin olmalarına yardımcı olacak tüm gerekli verileri bilmek için uMobix’i kullanır.

uMobix, tüm Android OS 4+, tüm iPhone’lar ve iPad’lerle uyumludur. Farklı özellik setlerine sahip birkaç ön ödemeli paket seçeneğiniz var.

Qustodio

Bir ebeveyn denetimi programına ihtiyacınız varsa, Qustodio‘ya göz atmalısınız. Uygulama, çocuğunuzun çeşitli cihazları, uygulamaları ve interneti nasıl kullandığını görmenizi sağlayan basit bir arayüze sahiptir.

Qustodio’nun gerçek zamanlı bir filtresi vardır, bu nedenle uygunsuz içerik ve web siteleri otomatik olarak engellenir. Ayrıca, zararlı içeriği arama sonuçlarından engelleme yeteneği de vardır.

Qustodio ayrıca Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp vb. Gibi sosyal medya sitelerinde geçirilen zamanı izlemenize de olanak tanır. Elbette, gerekirse çocuğunuzun Facebook kişilerini de izleyebilirsiniz.

Ayrıca, şüpheli herhangi bir faaliyet meydana gelirse bu uygulamanın size uyarılar göndereceğini de belirtmek zorundayız.

Qustodio ile çocuklarınızın çevrimiçi olarak ne kadar zaman geçirebileceğini sınırlayabilirsiniz. Zaman sınırlamalarına ek olarak, bir İnternet programı da ayarlayabilirsiniz.

Sınırlamalardan bahsetmişken, oyunlar ve uygulamalar için sınırlar belirleyebilir veya hatta belirli uygulamaları tamamen engelleyebilirsiniz.

Uygulama, aramaların ve metinlerin listesini görmenize olanak tanır ve ayrıca metin mesajlarını da okuyabilirsiniz. Gerekirse, belirli kişileri kolayca engelleyebilirsiniz.

Qustodio, çocuğunuzun konumunu istediğiniz zaman kolayca görebilmeniz için GPS takibi sunar. Acil bir durumda, yardım çağırmak için kullanabileceğiniz bir Panik Düğmesi vardır.

Qustodio, çocuğunuzun faaliyetlerini birden fazla platformda izlemenizi sağlayacak harika bir ebeveyn denetimi programıdır.

Uygulama Windows, Mac OS X, Android, iOS, Kindle ve Nook’ta çalışır. Ücretsiz sürüm, bir kullanıcıya sahip olmanıza ve tek bir cihazı izlemenize olanak tanır.

Daha fazla kullanıcı ve cihazı izlemek istiyorsanız, Premium 5 planı satın almanız gerekir.

Norton Family Premier 

Norton, güvenlik araçlarıyla ünlüdür, ancak bu şirketin kendi ebeveyn denetimi yazılımı da vardır. Bu araç, zararlı web sitelerini engellemenize ve çocuklarınızın İnternet etkinliklerini izlemenize olanak tanır.

Web sitelerine ek olarak, çocuklarınızın telefonlarında hangi uygulamaları kullandığını görebilirsiniz. Gerekirse, belirli uygulamaların çalışmasını tamamen engelleyebilirsiniz.

Norton Family Premier‘i kullanarak çocuklarınızın ne aradığını kolaylıkla görebilir ve kötü amaçlı web sitelerini ziyaret etmelerini önleyebilirsiniz.

Uygulama, çocuklarınızın çevrimiçi veya telefonlarında geçirdikleri süreyi kolayca sınırlayabilmeniz için zaman sınırlamaları veya programları belirlemenize olanak tanır.

Norton Family Premier, çocuklarınızın çevrimiçi olarak ne yaptığını size gösterebilir ve güvenli olmayan davranışları kolayca işaretleyebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanarak çocuklarınızın ne tür videolar izlediğini görebilir ve ayrıca SMS metinlerini de yakından takip edebilirsiniz.

Gerekirse, belirli kişilerin mesaj göndermesini de engelleyebilirsiniz. Uygulama ayrıntılı raporlar sunar ve çocuğunuzun faaliyet raporunu e-posta yoluyla veya ebeveyn portalı kullanarak görebilirsiniz.

Ayrıca , çocuğunuzun konumunu istediğiniz zaman kolayca izleyebilmeniz için bir konum izleme özelliği de vardır.

Norton Family Premier, Windows, Android ve iOS cihazlarda çalışır ve çocuklarınızı çevrimiçi olarak korumanıza yardımcı olabilecek harika bir araçtır.

K9 Web Protection

Size göstermek istediğimiz bir diğer harika ebeveyn denetimi programı K9 Web Protectiondur. Bu uygulama, 70’ten fazla farklı kategorideki kötü amaçlı web sitesini tanır.

Uygulama, tüm büyük arama motorlarında Güvenli Arama modunu zorlar, böylece çocuğunuz uygunsuz içerik arayamaz.

Bu aracı kullanarak çocuklarınızın İnternet, PC ve mobil kullanımını sınırlandırmak için zaman kısıtlamaları belirleyebilirsiniz. Ayrıca K9 Web Koruması ile özel listeler oluşturabilir ve belirli web sitelerini kalıcı olarak engelleyebilir veya bunlara izin verebilirsiniz.

Bazı web siteleri kalıcı olarak engellenmemişse, şifrenizi girerek bunlara erişebilirsiniz. Uygulama yerleşik bir kurcalama önleme özelliğine sahiptir , böylece çocuklarınız kısıtlanmış web sitelerine erişemez.

Bu uygulamanın yeni kötü amaçlı web siteleri için gerçek zamanlı sınıflandırmaya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bu özellik sayesinde, kısıtlanmış kategoriye manuel olarak yeni web siteleri eklemenize gerek kalmaz.

Çocuğunuzun web aktivitesini kolayca izleyebilmeniz için bu uygulamanın ayrıntılı raporlar sunduğunu da belirtmek zorundayız. K9 Web Koruması, listemizdeki diğer uygulamalar kadar gelişmiş olmayabilir, ancak sağlam web koruması sağlar.

Uygulama Windows, Mac, iOS ve Android için mevcuttur ve kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir.

Mobicip

Birden fazla cihazı izleyebilen bir ebeveyn denetimi programı arıyorsanız, Mobicip‘i düşünebilirsiniz. Uygulama iOS, Mac, Android, Windows ve Chromebook’ta çalışır.

Yazılım, çocuklarınızın çevrimiçi etkinliklerini her zaman yakından izlemenizi sağlayan bir Monitör uygulamasına sahiptir. Mobicip’i kullanarak çocuklarınızın hangi uygulamaları kullandığını istediğiniz zaman görebilirsiniz.

Ayrıca ayrıntılı tarama geçmişini görüntüleyebilir ve e-posta yoluyla ayrıntılı raporlar alabilirsiniz. Belirli içerikleri engelleyebilseniz bile, çocuğunuz sizden uzaktan erişim ister.

İsterseniz, onlara tek bir tıklama ile o web sitesine veya bir uygulamaya erişim izni verebilirsiniz. Mobicip, zaman sınırları belirlemenize olanak tanır ve böylece çocuklarınızın çevrimiçi olarak geçirdiği zamanı kolayca sınırlandırır.

Uygulama, özel filtreleri destekler ve belirli etki alanlarını tamamen engelleyebilirsiniz. Ek olarak, izin verilen kategorileri ekler ve hatta belirli kelime öbeklerini veya anahtar kelimeleri engelleyebilirsiniz.

Birden çok kullanıcıyı ve cihazı yönetebileceğinizden bahsetmeye değer, bu özellikle çocuklarınızın iki veya daha fazla cihazı varsa kullanışlıdır.

Mobicip sağlam bir ebeveyn denetimi programıdır ve Ücretsiz sürümde harika özellikler sunar. Tüm özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, bir yıllık lisans satın almanız gerekir.

İlgili: Ebeveyn denetimi & çocuk kullanıcı kontrolleri

Ebeveyn denetimi programı, çocuklarınızı çevrimiçi ortamda korumanın en iyi yoludur. Denetim uygulamalarının çoğu ücretsiz değildir ve çoğunun aylık ücreti vardır, bu nedenle belirli bir ebeveyn denetimi yazılımını satın almaya karar vermeden önce araştırmanızı yapın.

Ebeveyn denetimi programları için sizden bu konuda daha bilgi alıp daha fazla yardımcı olmak istiyoruz, bu nedenle aşağıdaki bölümde bize bir yorum bırakın.