Ana Sayfa Haberler Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

0
Paylaş

Geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’i tanıtarak dosta düşmana adeta gövde gösterisi yapan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 satın alan kullanıcılara büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya oldukça iddaalı şekilde giriş yapan Note serisinin bir önceki versiyonu Galaxy Note 7, hatırlanacağı üzere yaşanan pil sorunlarının skandala varacak sonuçlar doğurmaya başlamasının ardından dünya genelinde geri çağrılmıştı.

Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

Elektronik pazarının belki de en yüksek adetli geri çağırma olaylarından biri olan bu durum, firmanın marka değerini oldukça sarsmıştı. Sorunun pil tasarımından kaynaklandığının açıklanması bile çözüm olmamış, kriz giderek derinleşmişti. Hatta öyle ki, dünya genelinde pek çok hava yolu şirketi uçuş öncelerinde anonslar yaparak, Samsung Galaxy Note 7 telefona sahip olan yolcuların, cihazlarını kapatarak uçuş görevlilerine teslim etmelerini istemişlerdi.

Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

Pek çok insanı şoke eden bu krizi, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge serileriyle atlatmayı başaran firma, yıl sonu rakamları itibari ile kâr payında herhangi bir kaybı olmadığını açıklamıştı.

Bu yılın ilk aylarında Galaxy S8 ve Galaxy S Plus’ı tanıtarak en büyük rakibi Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile yakalayacağı başarı ivmesini aşağı çekmeyi başaran firmanın bu yıl yeni bir Note serisi tanıtmayacağı dedikodusu uzun süre kulislerde konuşulmuştu. Ancak birkaç ay önce sızdırılan rander tasarımlarının ardından bu yıl, şimdiye kadarki en güçlü Note serisini tanıtmaya hazırlandığı ortaya çıkan şirket, tüketicileri daha fazla merak ettirmeyerek geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman ile Note serisinin yeni üyesi Note 8’i tanıttı.

Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

Şimdilik yalnızca ön sipariş verilebilen ve piyasaya giriş fiyatından dolayı oldukça eleştiri toplayan ürün aynı zamanda sahip olduğu speksler ile rakiplerine korku salmıştı. Note ailesinin en yeni üyesi Galaxy Note 8 konusunda geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 satın alarak büyük hayal kırıklığına uğrayan tüketicileri unutmayan firma, tarihinin en büyük indirim kampanyalarından birine hazırlanıyor.

Kulislerde ve şirket içinde dolaşan dedikodulara göre ABD’de geçtiğimiz Galaxy Note 7 satın almış olan kullanıcılar, Galaxy Note 8’e %50ye varan indirimlerle sahip olacaklar. Öyle ki, halihazırda 930$ ön sipariş fiyatına sahip olan Galaxy Note 8’i (64GB), geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 satın almış olan kullanıcılar 425$-450$ fiyat etiketinden satın alabilecekler.

Note 7 Sahipleri Note 8’i Dev İndirimlerle Satın Alacak!

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7’de yaşanan pil sorunundan dolayı 50 milyar dolar zarar eden şirket bu hareketle bu yılki kar ivmesinden pay kaybedecek ancak zarar gören marka değerini eskisinden de  yukarıya taşıyacak gibi gözüküyor.

İlgili indirimin ülkemizde de uygulanıp uygulanmayacağı konusunda henüz netleşmiş bir bilgi olmasa da, indirimin uygulanması durumunda şuanda 5000₺ fiyat etiketiyle ön satışta olan ürünün geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 satın almış olan kullanıcalara vergi ve ek ücretler çıkarıldıktan sonra uygulanan indirimin ardından 3500₺ fiyat etiketiyle sunulması muhtemel gözüküyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.