Ana Sayfa Haberler Nokia’nın Efsane Serisi ‘3310’ Geri Dönüyor

Nokia’nın Efsane Serisi ‘3310’ Geri Dönüyor

0
Nokia’nın Efsane Serisi '3310' Geri Dönüyor

Dünya genelinde en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve bir dönem telefon pazarına damgasını vuran Finlandiyalı teknoloji devi Nokia, akıllı telefon pazarına ayak uyduramamış ve sektördeki pazar payını piyasanın yeni acar oyuncuları Apple ve Samsung’a kaptırarak kabuğuna çekilmişti.

Akıllı telefon pazarında ilk dönemde Lumia markasıyla tutunmaya çalışan firma, Windows işletim sistemine sahip telefonlarla ilk etapta bunu denemiş ancak başarısız satış grafiklerinin ardından Lumia markasını Windows’a satarak pazardan tamamen çekilmişti. Nokia geçtiğimiz aylarda akıllı telefon pazarına dönüş yapacağını duyurmuştu.

Bıçak sırtında oldukça hararetli rekabetlerin yaşandığı akıllı telefon pazarında karlılığını sürdürerek yer almak isteyen firma, akıllı telefon üretimini geçtiğimiz yıllardakinin aksine, Finlandiya‘daki fabrikalar yerine, üretim konusunda çözüm ortağı şirketler yardımıyla Uzakdoğu‘da gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bu sayede maliyeti minimum seviyede tutarak karını maksimize etmeyi amaçlayan şirket, bu manada ilk ürünü olan Android işletim sistemine sahip yeni akıllı telefonu Nokia 6 serisini geçtiğimiz günlerde Çin’de satışa sunmuştu.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Akıllı telefon pazarındaki pazar payını yeniden eski seviyelere çıkarmanın yanısıra, sahip olduğu marka bilinirliği avantajını da kullanarak yeniden telefon pazarının en büyük hakimlerinden biri olmayı amaçlayan firma, efsanevi “3310” serisini günümüze uyarlayarak tüketicilere sunmaya hazırlanıyor.

Tasarım olarak efsane “3310” serisinin yeniden yorumlanmış hali olan Nokia 3310, 2017 serisi üzerinde 240×320 piksel çözünürlüğe sahip, 2.4 inç büyüklükte ekran yer alıyor. İnç başına düşen piksel sayısı (ppi değeri) 167 olan ekranın toplam kasaya oranı ise %30.3. İşlemci yonga seti, dahili hafızası ve RAM değeri henüz henüz belirtilmeyen üründe mikro sd kart yardımıyla 32GB’a kadar arttırılabilir hafıza desteğinin olacağı açıklandı.

Ön kamerası olmayan ve 2MP çözünürlüklü arka kameraya sahip olan ürün, 640×480 çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet led flaş ile güçlendirimiş olan arka kamera, torun fotoğrafı çekmek isteyen babaanneler için gayet ideal gözüküyor.

Kutusundan Nokia Series 30+ işletim sistemiyle çıkan ürünü 1200MAH kapasiteli Li-ion pil besliyor. Ürünün arka kapağı sökülebildiğinde bu pil bireysel olarak değiştirilebiliyor. Plastik gövdeye sahip olan yeni nesil Nokia 3310’ların değişebilir kapak desteğinin olup olmadığu konusunda ise henüz bilgi bilgi bulunmuyor. Ancak geçmişteki hatıraları canlı tutmak isteyen firmanın yeni nesil 3310’larda bu opsiyona yer vereceği konuşuluyor. Dahili FM radyo, Bluetooth 3.0 ve Mikro USB gibi multimedya desteklerine de sahip olan ürün için izlenilecek fiyat politikası ve bu ürün grubu için seçilecek hedef kitle ise en çok merak edilen sorulardan. Zira aradan geçen uzun yılların ardından nostalji rüzgarları estirmek adına yeniden hortlatılan serinin, 2017 yılında bu kadar dar özelliklere sahip olması kabul edilebilir bir durum değil. Bu durum Nokia’nın yeni nesil 3310’lar ile ilgili farklı planlarının olabileceğini çağrıştırıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

49€ fiyat etiketiyle Nisan ayı ortalarından itibaren satışa sunulacak olan ürünün ülkemizde piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA