Ana Sayfa Haberler ‘New Balance’ Akıllı Saat Pazarına Giriyor

‘New Balance’ Akıllı Saat Pazarına Giriyor

0
Paylaş
'New Balance' Akıllı Saat Pazarına Giriyor

Dünyaca ünlü spor ve sporcu ürünleri üreticisi New Balance, ürün yelpazesini genişleterek teknoloji pazarına giriş yapıyor. Bu alandaki ilk ürünü olarak son dönemin revaçta olan teknolojisi akıllı saat alanını seçen firma, yakın bir zamanda Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatini satışa sunacak.

Teknolojik olarak ilk ürünü olan akıllı saatini geliştirirken dünyaca ünlü teknoloji şirketleri Intel, Google ve Strava ile çalışan firma, akıllı saat pazarındaki ilk ürününe RunIQ ismini verdi. Duyurusu CES2017’de yapılan ürünün işlemcisini Intel, yazılımını Google, koşu takip özelliğini ise Strava geliştirdi.

Sahip olduğu IP68 sertifikası ile suya karşı dayanıklı olan RunIQ, 1.39 inç büyüklükte ışıl ışıl AMOLED ekranı ve oldukça şık olan tasarımıyla kullanıcıları büyülüyor. Gücünü çift çekirdekli Intel işlemci ve 512MB’lık RAM’inden alan ürünün dahili depolama kapasitesi ise 4GB. Kutusundan Android Wear işletim sistemiyle çıkan New Balance Run IQ, diğer akıllı saatlerin yaptığı birçok işleme ek olarak yerleşik GPS çipi sayesinde mesafe takibi ve hız ölçümü yapabiliyor. Hedef kitle olarak potansiyel müşterilerine yönelik bir akıllı saat geliştiren firma, aynı zamanda sporcuların sağlığını da düşününerek saat üzerine 1 adet de kalp atış sensörü yerleştirmiş. Bu sensör sayesinde sporcu, nabzını sürekli olarak takip edebiliyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth bağlantısı üzerinden kontak kuran ürün üzerinde 3 adet de fiziksel tuş bulunuyor. Bu tuşlar müzik çalma, Run IQ uygulamasını açma ve bu uygulama üzerinde bir etkinlik başlatma veya durdurma işlevi görüyor.

Koşucular için oldukça verimli özellikler ile donatılmış ürün aynı zamanda su sporu ile ilgililenen sporculara hitap ediyor. Sahip olduğu dayanıklılık filtresi ile New Balance Run IQ, 50 metre derinliğe kadar suya karşı mukavemet gösterebiliyor. Tam dolu pil ile 24 saat kullanım ömrü vadeden ürün, GPS’in sürekli olarak kullanılması durumunda ise tam dolu pil ile 5 saatlik kullanım ömrü sunuyor.

www.newbalance.com.tr üzerinden 299$ fiyat etiketiyle satışa sunulan ürünün ilerleyen aylarda ülkemizde spor mağazalarında ve çeşitli e-ticaret platformlarında da satışa sunulması bekleniliyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.