Ana Sayfa Haberler MyEtherWallet (MEW) Nedir, Nasıl Kullanılır?

MyEtherWallet (MEW) Nedir, Nasıl Kullanılır?

0

MyEtherWallet (MEW) nedir?

MyEtherWallet (MEW), Ethereum cüzdanı oluşturmak, ETH ve Ethereum tabanlı token’leri transfer etmek için en çok kullanılan cüzdanlardan biri.

MyEtherWallet sahip olduğunuz Ethereum ve tokenleri saklayan bir uygulama aksine kullanıcıların Ethereum blockchain’i ile etkileşime geçmesini sağlayan açık kaynak kodlu, kullanıcı taraflı bir ”arayüz”dür.

MyEtherWallet açık kaynak kodlu ve tamamen kullanıcı tarafında çalışan bir cüzdan olduğu için Github’dan MyEtherWallet’i bilgisayarınıza indirip çevrimdışı işlem bile yapmak mümkün.

MyEtherWallet (MEW) güvenilir mi?

MyEtherWallet internet üzerinde bulunan bir araç olduğu için dış tehditlere karşı açık durumda. Ayrıca pek çok kullanıcı Ethereum cüzdanlarına bağlanmak için MyEtherWallet’te UTC / JSON dosyası veya özel anahtar seçeneğini kullanıyor.

Dolayısıyla daha önce olduğu gibi site hacker’lar tarafından bir şekilde manipüle edilirse ve siz bu sırada özel anahtar veya UTC / JSON dosyasını ve şifrenizi girerseniz. Saniyeler içerisinde Ethereum ve tokenleriniz saldırganların adresine aktarılabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MyEtherWallet’te nasıl güvenli işlem yapılır? MyEtherWallet’i güvenli şekilde kullanma

MyEtherWallet’i özel anahtar veya UTC / JSON dosyası ile kullanmak güvenli değil. Bu yöntemler MEW tarafından da ”tavsiye edilmez” şeklinde belirtiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunun yerine MEW’e Ledger veya Trezor gibi donanım cüzdanlar ile bağlanmak çok daha güvenli ve önerilen yöntem. Özel anahtarınız donanım cüzdanda izole bir şekilde saklandığı için ve dış ortam ile etkileşime geçmediği için MyEtherWallet’in hacklense bile kripto paralarınıza bir şey olmayacaktır.

Donanım cüzdan kullanmıyorsanız MetaMask cüzdanınız ile de MyEtherWallet’e bağlanabilirsiniz. MetaMask, kullanıcıların Ethereum cüzdanları ile dApp’leri kullanmasını sağlayan bir tarayıcı uzantısı

Bunun yanında donanım cüzdanınız yok ise ve MetaMask kullanmıyorsanız MyEtherWallet’i Github’dan bilgisayarınıza indirerek çevrimdışı transfer işlemi yapabilirsiniz. Online MyEtherWallet’i sadece imzalanmış transferi ağa yayımlamak için kullanacağınız için özel anahtarınızın çalınma riski ortadan kalkacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA