Ana Sayfa Haberler Mozilla Thunderbird E-posta İstemci

Mozilla Thunderbird E-posta İstemci

0
Paylaş

Günümüzde e-posta, haberleşmede en önemli iletişim araçlarından biri olmuştur. Öyle ki bir e-posta ile binlerce kişiye aynı anda zaman ve makan gerektirmeden ulaşmanız mümkün.

Sayısı gün gittikçe artan e-postaları takip edebilmek adına yazılım geliştiren firmalar ya da yazılımcılar bu konun bilincine varıp e-posta istemci programlarını geliştirmektedir. Bunlardan en bilineneni Microsoft firmasının Outlook e-posta istemcisidir. Fakat bu program ücretsiz olarak kullanılamamaktadır. Ve kullanıcılara ek bir bütçe ayırmasına sebep olmaktadır.

Outlook türevi bir program olan Mozilla Thunderbird, bu durumda dezavantajı ücretsiz oluşuyla avantaja çevirmektedir. Açık kaynaklı oluşu kullanıcıları bazı konularda zahmet etmeden kullanımını sağlamaktadır.

Gelin şimdi @yahoo.com uzantılı bir mailin ne kadar basit bir şekilde kurulacağını öğrenelim.

Öncelikle programı Google.com da Mozilla Thunderbird yaparak aratalım ve porgramı indirip kuralım.

Sonra çalıştıralım. Gelen tüm pencereleri kapatalım. İlk sayfada Create a new account başlığı altında E-posta butonunu tıklayalım.

mt1

Açılan pencerede sol alt köşede “Bunu geç, mevcut e-postamı kullanacağım” butonunu tıklayalım

mt2

Açılan diğer pencerede İsim soyisim, e-posta adresimiz ve şifresinin girelim

mt3

Açılan bir diğer pencerede belirttiğimiz gibi kullanım kolaylığı sayesinde pop ve smtp ayarı girmeden otomatik olarak bilgileri çekeceğinden siz sadece Bitir demenin keyfini yaşayacaksınız. Bu açık pencerede sadece Gelen e-posta kutunuzu görmek istiyorsanız pop, tüm klasör ve alt klasötleri görmek istiyorsanız imap seçeneğini seçebilirsiniz.

mt4

Eğer bir şirketiniz varsa pop ve smtp ayarlarını biliyorsanız bu aşamada Elle yapılandırma seçilerek ilgili yerler bilgiler yazılarak şirketinizin e-postalarını kurabilirsiniz.

mt5

Bitti dedikten sonra e-postalarınız ve klasörleriniz yüklenmeye başlayacaktır.

mt6

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.