Ana Sayfa İnceleme Motorola’nın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Moto C’ Özellikleri ve Fiyatı

Motorola’nın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Moto C’ Özellikleri ve Fiyatı

0
Motorola’nın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu ‘Moto C’ Özellikleri ve Fiyatı

‘Akıllı telefon’ bölümü (Motorola Mobility), dünyaca ünlü teknoloji şirketi Lenovo tarafından satın alınan Motorola, birkaç yıldır akıllı telefon pazarında sizlerin de bildiği üzere ‘Moto’ markasıyla yer alıyor. Pazarda hem ‘Vibe’ hem de ‘Moto’ markasıyla yer alarak, satış grafiğini sağa doğru kaydırmayı hedefleyen firma aynı zamanda pazarda iki markayla yer alarak daha kreatif çözümler üretmeyi amaçlıyor. ‘Moto’ markası altında ürün gamını aradan geçen yıllar içerisinde oldukça genişleten firmanın bu alana sunduğu son ürün ise giriş seviyesi akıllı telefon segmentinde yer alan ‘Moto C’ oldu.

Skor elde edebilmek için üretilmiş ve akıllı telefonlarla tanışmak isteyen kullanıcıları hedefleyen ürünün ekranı 854×480 piksel çözünürlüğe sahip ve 5 inç büyüklükte. İnç başına düşen piksel sayısı 196 olan bu ekranın, telefonun genel kasa hacmine oranı ise %64.3 olarak karşımıza çıkıyor. Ürünün işlemci yonga setini Mediatek’in giriş seviyesi işlemcilerinden 4çekirdekli, 1.1GHZ Mediatek MT6737 ve Mali T720MP2 grafik çipinden oluşturan firma, üründeki RAM miktarını ise 1GB olarak belirlemiş.

Dahili depolama konusunda 2 farklı modeli bulunan ürünün 3G modelinde 8GB dahili depolama alanı bulunuyorken, ürünün 4G teknolojisini destekleyen modelinin dahili depolama kapasitesi ise 16GB olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca her iki modelin hafızası da istenildiği takdirde mikro sd kart yardımıyla 32GB’a kadar genişletilebiliyor.

Ürün her ne kadar akıllı telefonlarla tanışmak isteyen kişileri hedef alıp, satış grafiğinde skor üretmek adına üretilmiş olsa da, Android Nougat işletim sistemi kullanan bir telefonun 8GB ve 16GB dahili depolama kapasitesine sahip olması günümüzün akıllı telefon gereksinimlerine uygun olmamış gibi gözüküyor.

2MP çözünürlüğe sahip ve şaşırtıcı şekilde olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 1 adet led flaş ile desteklenmiş ön kameraya sahip olan ürünün arka kamerası ise 30 fps’de 720p video kaydı yapabiliyor ve 5MP çözünürlükte. Tıpkı ön kamerada olduğu gibi 1 adet led flaş ile olumsuz aydınlatma şartlarına karşı güçlendirilen arka kamera üzerinde aynı zamanda dokunmatik odaklama ve panaromik çekim sensörleri de yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kutusundan en gelişmiş Android sürümü olan Android Nougat 7.0 ile çıkan ürünü 2350MAH kapasiteye sahip Li-Pro pil besliyor. Ürünün arka kapağı sökülebildiğinden bu pil bireysel olarak değiştirilebiliyor. Toplam 154 gram kasa ağırlığına sahip olan üründe Wireless 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı sertifikaları da yer alıyor. Bunların yanı sıra dahili FM radyosu sayesinde mobil veri kullanmadan radyo dinleyebilmenizi de sağlayabilen Moto C’nin 16GB dahili depolama kapasitesine sahip olan modelinde CAT4 modem de yer alıyor. Bu model 4G teknolojisini destekleyebiliyor ve mobil veride saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Haziran ayı başından itibaren tüm dünyada satışa sunulması beklenilen Moto C’nin Metalik Vişne, İnci Beyaz, Yıldızlı Siyah ve İnce Altın renk seçenekleri bulunuyor. Ürünün 8GB dahili depolama kapasitesine sahip olan modelinin 89$ fiyat etiketiyle piyasaya giriş yapması beklenirken, dahili depolama kapasitesi 16GB olan ve 4G teknolojisini destekleyen modelin ise 99$ fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Moto C’yi detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 196 ppi değerine sahip, 854×480 çözünürlüklü, 5.0 inç büyüklükte TFT Ekran
  (Ekran/Kasa Oranı: %64.3)
İşlemci Yonga Seti Mediatek MT6737 + Mali T720MP2
Dahili Depolama 8GB/16GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 32GB’a Kadar
RAM 1GB
Kamera (Ön) Bir adet led flaş ile desteklenmiş 2MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) 30fps’de HD video kaydı yapabilen
  bir adet flaş ile desteklenmiş 5MP çözünürlüklü arka kamera
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1
4.5G Teknolojisi Var (Dahili CAT4 Modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme
                                                            saniyede 50Mbps’ye varan yükleme
İşletim Sistemi Android Nougat 7.0
Pil Özellikleri 2350 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Metalik Vişne, İnci Beyaz, Yıldızlı Siyah ve Hafif Altın
Ağırlık 154 gram
Kasa Ölçüleri Boy: 145.5 mm, En: 73.6 mm, Kalınlık: 9 mm
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA