Ana Sayfa İnceleme Motorola’dan Geniş Açılı, Araç İçi Kamera ‘Motorola Dash Cam’

Motorola’dan Geniş Açılı, Araç İçi Kamera ‘Motorola Dash Cam’

0
Motorola'dan Geniş Açılı, Araç İçi Kamera 'Motorola Dash Cam'

Akıllı telefon bölümünü Uzakdoğulu teknoloji devi Lenovo’ya satan ABD’li teknoloji devi Motorola, teknolojinin farklı sektörlerindeki çalışmalarına devam ediyor. Artan üretim maliyetleri ve her geçen gün biraz daha bıçak sırtına dönen rekabetçi piyasa şartlarına daha fazla dayanayıp, akıllı telefon bölümünü Lenovo’ya devreden şirketin teknoloji dünyasına sunduğu en yeni ürünü ise 120 derece çekim açısıyla dikkat çeken araç içi kamera ‘Dash Cam’ oldu.

Çok yakında trafikte bulunan her araç için zorunlu hale getirileceği konuşulan araç kameraları alanına giriş yaparak gelecek vadeden bir alana yatırım gerçekleştiren şirketin ürettiği araç kamerası, 2.7 inç büyüklükte LCD ekran üzerinden takip edilebiliyor. Dokunmatik kullanım yerine üzerinde bulunan fiziksel butonlar sayesinde yönetilebilen kamera, 1920×1080 piksel Full HD çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Dahili hafızası yalnızca konfigürasyon için kullanılabilen üründe görüntü kayıtları, mikro sd kart slotu üzerinden yerleştirilen hafıza kartı üzerine yapılabiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Araç kameraları alanında farklılık yaratabilecek ve kalite düzeyini üst seviyelere taşıyabilecek özelliklere sahip olan ürünün kısa süre içerisinde piyasada olması bekleniliyor. Bu alandaki talepte ciddi bir hareketlilik yaşatması beklenilen Motorola Dash Cam’in piyasaya çıkış fiyatı ve tarihi hakkında ise henüz açıklanmış bir bilgi bulunmuyorMotorola’dan Geniş Açılı, Araç İçi Kamera ‘Motorola Dash Cam’

Motorola Dash Cam‘in, alanında yeni bir ürün olmaması, Motorola’nın gelecekte yöneleceği teknolojik alanlar konusunda bizlere fikir veriyor. Akıllı telefon bölümünü geçtiğimiz yıl Uzakdoğulu teknoloji geliştiricisi Lenovo’ya satan şirket, aksesuar gibi kar marjı yüksek ürün gruplarına yöneleceğe benziyor. Nitekim şirketin araç içi kamerasıyla birlikte kullanıcılara sunduğu bir diğer ürünü olan ‘Vervelife’ isimli yeni nesil kulak içi kablosuz kulaklık ürünü de bu savımızı doğrular nitelikte olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth bağlantısı üzerinden iletişebilen kulaklıklar 69€ fiyat etiketiyle satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA