Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere MIUI Güncellemesi Nasıl Yapılır? detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle MIUI son zamanların en çok satılan telefonlarından biri olan Xiaomi cihazlarında kullanılan arayüzün adıdır. MIUI, Xiaomi tarafından geliştirilmiş olan akıllı telefonlar ve tabletler için android tabanlı bir arayüzdür. Xiaomi ve Redmi model telefonlar, bu arayüz yüklü bir şekilde satışa çıkmaktadır. Xiaomi tarafından yayınlanan en son MIUI sürümü ise MIUI 12’dir. Yıl sonuna kadar ise MIUI 13 beklenmektedir.

2021 yılının dördüncü çeyreğinde 500 milyonu aşan MIUI serisinin bu yeni sürümünde, yeni nesil işletim sistemi, kenar çubuğu ve pencere öğeleri gibi opsiyonların yanı sıra daha hızlı depolama, daha yüksek arka plan işlem verimliliği, daha akıllı işleme ve daha uzun pil ömrü dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeler yer alıyor.
Yeni güncellemede Liquid Storage özelliği ile hafıza yönetimi konusunda da güncelleme vardır. Bazı Android işletim sistemlerinin okuma ve yazma hızı 36 ay sonra yüzde 50’ye kadar azalırken, MIUI 13 okuma yazma hızını yüzde 95’e varan oranlarda koruyarak cihazın kullanım ömrünü uzatıyor.

Xiaomi ve Redmi cihazlar çıkan MIUI sürümlerini otomatik olarak Wi-Fi üzerinden indirmekte ve yüklemektedir. Fakat telefonunuz güncellemeyi otomatik olarak almadıysa izlemeniz gereken yol oldukça basittir. Xiaomi Note 9 Pro güncellemesi için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Ardından Telefon hakkında kısmını seçin. Son olarak MIUI sürümü bölümünü seçmenizle birlikte yeni güncellemeyi indirebilirsiniz.

İlişkili: Xiaomi Müzik Uygulamasında Çıkan Reklamları Kapatma?

İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Ayarlar simgesine dokunalım. Ardından açılan ayarlar sayfasının en üstünde bulunan Telefon Hakkında bölümüne giriş gerçekleştirelim.

MIUI sürümüne nereden bakabilirim?

miui,güncelleme,nasıl yapılır

Karşınıza açılan Telefon hakkında ekranında MIUI Sürümü bölümüne dokunalım. Bu ekranda MIUI sürümünü görebilirsiniz. Açılan ekranda MIUI güncellemesi olup olmadığı kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında telefonunuzda yüklü MIUI sürümünden güncel bir sürüm var ise sayfanın en altında Güncellemeyi indir butonu açılacaktır.

MIUI güncellemesi yapma,

miui,güncelleme,nasıl yapılır

Güncellemeyi İndir butonuna basarak telefonuna gelen son MIUI sürümünü indirip ve yükleyebilirsiniz.