Neredeyse bütün Xaiomi kullanıcılarının büyük bir heyecan ve merakla beklediği yeni kullanıcı arayüzü MIUI 12 sonunda geldi.

320 milyonluk bir kullanıcı kitesine hitap eden şirket yeni versiyonda. Büyük sansasyon yarattı bunu da testlerde de üstün bir başarı ile çıkış yapan MIUI 12 ile Xaiomi sağladı.  Bunun nedeni ise tartışmasız yapılan görsel deneyim iyileştirmeleri ve güvenlik için atılan yeni adımlar. Bize kalırsa her geçen gün IOS’a biraz daha benzeyen MIUI. Bu gün en azından görsel tasarım konusunda nerdeyse öne geçmeye başlıyor. Androıd sistem gelişmiş gizlilik testini geçen ilk kullanıcı arayüzü. Durumunda karşımıza çıkan MIUI duyurulduğu andan itibaren. Dünya genelinde teknoloji medyasının odak noktası konumuna geldi diyebiliriz. Duyurulduğu anda böyle bir başarıya imza atmak kolay olmasa gerek. İsterseniz yenilenen MIUI’ın özelliklerini daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

gorsel 1 1

Dark mode 2.0 ile başlamak gerekirse önceki sürüme ek olarak bir karartma duvar kağıdı gelecek ve bu duvar kağıdı saat ile senkronize olarak çalışacak, bu karartma duvar kağıdı sayfadaki görüntü kontrastlarını en iyi görünüm için optimize edecek ve düşük parlaklıkta daha keskin görüş sağlayacak. Sadece siyah tema olarak değerlendirmenin yanında hem yoğun kullanımda göz sağlığımızı koruyacak hem de telefonumuzun pil performansını artıracak önemli bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra yenilenen görsel duyusal tasarım geliştirmesi ile cihaz verilerini sadece yazı olarak görmeyeceğiz daha rahat algılayabilmemiz için batarya kulanımı internet kullanımı gibi sayısal verilerin tamamını şematize edecek grafik ve görsel diyagramlar ile bizlere sunacak.

11858 teknik destek

gorsel 2

Bunun yanı sıra Xaiomi yeni “süper duvar kağıtları” . Adındaki yeni duvar kağıdı serisini de kullanıcıya sundu. Bu duvar kağıtları arasında. Mars ve dünyanın da hareketli yüksek çözünürlük değerlerine sahip görselleri. Güncelleme paketinde mevcut olacaktır. Bu yeni duvar kağıtlarının tamamı da yine dark mode 2.0 ile uyumlu bir şekilde saate bağlı olarak parlaklıklarını düzenliyorlar.

gorsel 3 1

Diğer bir harika özellik ise tabi ki. Xaio AI yapay zekanın mobil cihazlarda yeni kullanım alanı. Olan Çağrı yanıtlama da bu sürüm ile birlikte geliyor. 6-7 aydır Xaiomi’nin bu uygulamanın betası üzerinde çalıştığını. Ve yaklaşık 4 milyon çağrı ile test edildiğini biliyoruz. Ancak kullanıcı olarak şu anda sorunsuz olarak kullanılabilirliği. Nedir diyecek olursanız bizlere ne kadar uygun olur yada birini. Aradığımızda yapay zeka ile karşılaşınca nasıl bir tepki vereceğimiz. Kesinlikle kestirilmesi mümkün bir şey değil. Umarız Xaiomi bu çıkışı ilerleyen vadede de sürdürebilir ve bu sürüm orta segment. Cihazlar için de kullanıma sunulur.