Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, ürün yelpazesini her geçen gün biraz daha geliştirerek teknolojinin tüm alanlarında iddaalı şekilde yer almayı hedefliyor. Bu manada son dönemin popüler teknolojisi sanal gerçeklik alanına, geçtiğimiz aylarda tanıttığı sanal gerçeklik başlıklarıyla giriş yapan firma, yeni ürünü Windows 10 VR için minimum sistem gereksinimlerini nihayet açıkladı.

Microsoft’un, Intel ile birlikte ortak şekilde gerçekleştirdiği Project Evo isimli ortak çalışması sonucu ortaya çıkan verilerden elde özelliklere göre Windows 10 işletim sistemli bir çok bilgisayarın, Microsoft’un sanal gerçeklik gözlüğünü çalıştırabileceği gözüküyor. Bilindiği üzere piyasadaki HTC Vive ve Oculust Rift gibi diğer sanal gerçeklik gözlükleri talep ettikleri yüksek spefikasyonlar ile tüketici kanadında beklenen ilgiyi görememiş ve tepki çekmişlerdi. Bu anlamda Microsoft Windows 10 VR’ın diğer gözlüklere nazaran daha makul özellikler talep ediyor olması, tüketicilerin ürüne pozitif şekilde yaklaşmasını sağladı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bugün Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Acer, Asus, Dell, HP ve Lenovo gibi markaların da üreteceği Microsoft Windows 10 VR kasklar için gerekli minimum sistem gereksinimlerinin ise şu şekilde olacağı açıklandı.

İşlemci           : Çift çekirdekli ve Hyperthreading özellikli Intel Mobil Core i5

Grafik Birimi : On Board Intel HD Graphics 620 veya daha yükseği, DX12 Uyumlu AGP

11858 teknik destek
11858 teknik destek

RAM               : 8GB

HDMI             : HDMI 1.4 veya HDMI 2.0

Depolama     : Minimum 100GB SSD veya HDD

USB                 : USB 3.0 Type-A veya USB 3.1 Type-C

Bluetooth      : Bluetooth 3.0

Microsoft Windows 10 VR kasklar, ilk olarak 2017 yılı Şubat ayında San Francisco’da düzenlenecek Oyun Geliştirileri Konferansında geliştiricilere sunulacak. İlerleyen aylarda ise Acer, Asus, Dell, HP ve Lenovo üretimli başlıklar piyasadaki yerini alarak tüketici ile buluşacaklar. Microsoft Windows 10 VR başlıkların geçtiğimiz aylarda tanıtılan Holo Lens’ten ne gibi farklılıkları olacağı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Bunula birlikte Windows 10 VR başlıkların 360 derece video desteğine sahip olması ve Microsoft Edge Web VR ile uyumlu şekilde çalışması bekleniliyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA