Ana Sayfa Bilgisayar Microsoft Surface Notebook 3 İncelemesi

Microsoft Surface Notebook 3 İncelemesi

0

Surface Notebook 3’ü tanımlayacak olursak, temelde biraz daha güçlü, ultra dizüstü bilgisayar diyebiliriz.

15 ” Surface Notebook 3 biraz değişim göstermiş gibi. Bildiğimiz ve sevdiğimiz 13″ Surface Notebook gibi görünüyor ama kaputunun altında tamamen başka şeyler gizli. Microsoft, Radeon RX Vega grafikleriyle özel bir Ryzen çipi oluşturmak için AMD ile birlikte çalıştı. İlk kez, iyi bir GPU ile ultra taşınabilir bir Notebook bir araya geldi!

Surface Notebook 3, 15 inçlik muhteşem bir ekrana ve güçlü AMD donanımına sahip, Microsoft’un ultra taşınabilir özelliklerinin süper boyutlu bir sürümü aslında. 3.4 kiloluk bir makine için etkileyici, ancak bağlantı noktalarının yetersizliği ve ince profili nedeniyle, genel güç ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, 15 inçlik dizüstü bilgisayarların gerisinde kalmakta.

Öncelikle, Microsoft’un neden ilk etapta 15 “Surface Notebook ürettiğini sormamız gerekiyor. Mükemmel Surface Book 2 de bu boyutta mevcut, ancak daha hantal ve ağır iş performansı üzerinde daha fazla duruldu. Bu nedenle belki Microsoft bazı boşlukları bu Notebookla doldurmak istedi.

Daha Büyük Bir Ultra Taşınabilir Bilgisayar?

15 ” Surface 3, Surface 2’den neredeyse tam bir kilo daha hafif ve sadece 3.4 kilo.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

LG’nin 2.4 kiloluk G 15 kadar etkileyici olmasa da, Notebook 3 hala daha büyük bir ekran isteyebilecek olan potansiyel ultra taşınabilir alıcıları cezbedecek kadar hafif. Ve bu AMD yongasıyla Microsoft, biraz daha fazla işlem gücüne sahip hahif bir Notebook yapmayı başarabiilmiş

15 ” Surface 3, performansı ile bizi etkiledi.  PCMark 10 kriterinde Dell XPS’den daha yüksek puan aldı. Sekizinci nesil Intel işlemciye sahip, ancak güçlü Core i9 yongasına sahip en son XPS 15 modelinin oldukça altında, Handbrake kullanarak 4K’lık bir film klibini 1080p’ye dönüştürmek de bir dakika 47 saniye sürdü.

Oyunlara gelince, Overwatch’ı 1080p’de yaklaşık 60FPS’de orta ayarlarla oynatabiliyor. Bu çözünürlük, Surface3′ ün ekstra uzun boylu 3: 2 ekranında biraz çarpıktı, bu yüzden oranları doğru şekilde almak için 1.872’de 1.878 almak gerekti. Ama dürüst olmak gerekirse, Overwatch 70FPS’nin üzerinde çalışırken siyah geniş ekran çubuklara aldırış etmiyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

15 ” Surface Notebook 3 aynı zamanda üretkenlik çalışmalarında da mükemmel bir performans sergiliyor. Geniş ekranı bana web sayfalarına ve belgelere dalmak için bolca avantaj sağladı. Ekranın kendisi de tıpkı Surface serisinin geri kalanında olduğu gibi mükemmel. Renkler ekrandan çıkıyor , çizgi roman okumak, fotoğraflar üzerinde çalışmak veya film izlemek için harika bir dizüstü bilgisayar olduğunu söyleyelim.Tüm geniş ekran içeriklerinde siyah çubuklarla da uğraşmanız gerekeceğini unutmayın.

Açıkça, AMD, Tipik bir ultra taşınabilir cihazda bulacağınızdan daha fazlasını yapabilen bir çip üretebildi. Intel’in en yeni 10. Nesil CPU’ları her zamankinden daha güçlü tümleşik grafiklere sahip, ancak Radeon RX Vega 11 özel GPU’sundan bileşenleri ödünç alan bu özel Ryzens ile kıyaslanamıyor. Görev tamamlandı, Microsoft.

Daha etkileyici olan şey, şirketin Surface Notebook’un tasarımını çok fazla değiştirmek zorunda kalmaması. Dürüst olmak gerekirse, yan yana olmadıkça daha küçük versiyon için hata yapmak kolaydır. 15 “modeli daha büyük, ancak yine de çok ince ve zarif. Aynı zamanda Surface Notebook serisinden gördüğümüz sadelik havasını koruyor. Ekstra medya tuşları veya dikkat dağıtıcı ışıklar yok, sadece klavye , trackpad ve etkileyici bir büyük ekran.

Klavye konusunda ise şimdiye kadar gördüğümüz en iyi klavyelerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yazma, lüks bir tuş hareketi ve tuşlar arasındaki boşluklar sayesinde neredeyse bir masaüstü klavyesinde olduğu gibi hissettiriyor. İzleme paneli muazzam, pürüzsüz ve kullanılması gereken harika bir özellik.

Ancak 15 ” Surface 3, 13’ten daha fazla bir iş gücü olarak yerleştirilmiş olsa da, pek çok aksesuarı idare edecek şekilde donatılmamış. Microsoft’un tescilli Surface güç bağlantı noktasının yanı sıra yalnızca bir USB Tip A ve USB-C bağlantısı (dizüstü bilgisayarı şarj etmek için kullanılabilir) var. Ancak, SD kart okuyucusu ve harici GPU yuvaları gibi yüksek hızlı aksesuarlar için Thunderbolt 3 bağlantı noktası yok. Aynı zamanda Surface Notebook 2 ile yaklaşık 16 saatlik çalışma süresi gördüğümüz dışında, batarya testimiz sırasında bize sadece yedi saat 50 dakika verebildi

Temel olarak, 15 “Surface Notebook 3, Microsoft’un ultra taşınabilir tasarımını seven, biraz daha büyük bir ekran istiyenlere hitap ediyor.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA