Bu kadar çok konuşma ve beklentiden sonra, Microsoft sonunda Windows 10 21H1 sürümünü yayınladı.

Kullanıcılar, birkaç kolay adımı izleyerek bu güncellemeyi hemen indirip yükleyebilirler.

Yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısı artık bu 21H1 sürümüyle kullanıla bilir. Güvenlik çok önemli olduğu için, Windows Defender Uygulaması iyileştirmeler alıyor.

Microsoft işletim sistemlerimizi yenileme sürecini başlatırken, pek çok Windows kullanıcısı için uzun zamandır beklenen an nihayet burada.

21H1 sürümünde yalnızca birkaç yeni özellik mevcut olsa da. Herkes heyecanlı ve yeni ve geliştirilen Windows 10’u denemeye istekli.

11858 teknik destek

Windows 10 21H1 Yeni Özellikler

Microsoft, 18 Mayıs’tan itibaren Windows 10 işletim sistemi için merakla beklenen 21H1 sürümünü nihayet yayınladı. Bu yeni sürümün bir parçası olarak, kullanıcılar birden çok Windows Hello kamerası için destek alacak.

Windows Defender Uygulaması, yeni uygulama kapsayıcı teknolojisi entegrasyonlarıyla da iyileştirmeler alıyor. Güvenlik, içinde bulunduğumuz siber ile ilgili her sürecin çok önemli bir parçası olduğundan, bu yalnızca hepimizi memnun ede bilir.

Microsoft, gelişmiş Sesle Yazma deneyiminin yanı sıra. Optimize olan tuş boyutları, sesler, renkler ve animasyonlar içeren modern bir dokunmatik klavye de masaya getiriyor.

Ayrıca, 21H1 sürümünün bir parçası olarak. Yeni Chromium tabanlı Edge tarayıcısı da her yerde kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Microsoft , bu güncelleştirme ile birlikte gelen tüm bilgilerin yapılandırıldığı. Ve ilgilenen herkesin kullanımına açık olduğu bir topluluk gönderisi hazırladı.

İlgili: Windows 11 22H2 Nasıl Yükseltilir

Windows 10 21H1 nasıl edinebilirim?

İşletim sisteminin bu güncellenmiş sürümünü bilgisayarınıza alma işlemi oldukça basit. Ve şu anda hangi güncel sürümü yüklediğinize bağlı olarak çok fazla zamanınızı almayacaktır.

Windows 10 21H1 güncelleme için şu talimatları izleyin:

  • Ayarlarmenüsüne erişmek için Windows + I tuşlarına basın.
  • Güncelleme ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
Windows 10 21H1 Güncelleme Rehberi
  • Windows Update altındaki Güncellemeleri denetle butonuna tıklayın.
Windows 10 21H1 Güncelleme

Windows Update ekranında Windows 10 sürüm 21H1. Özellik Güncellemesi görünüyorsa doğrudan indir ve Yükle butonuna da tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi, 2004’ten daha eski bir sürümü çalıştıran herkes. 21H1 güncellemesi oldukça hızlı bir şekilde tamamlandı. Ve diğer normal Windows 10 güncellemeleri gibi hissedecektir.

Bu güncellemeyi doğrudan Microsoft’un işletim sisteminin resmi yazılım indirme sayfasından da edinebilirsiniz.

Yeni sisteme yapılan bu kadar çok konuşma. Öngörü ve ince ayarlardan sonra nihayet ödüllerini alabildiğimiz için mutlu ola biliriz.

Windows 10 yeni güncelleme sürümünü bilgisayarınıza zaten yüklediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bunun hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin.