Ana Sayfa Haberler Microsoft Office 365 Kurumsal Hesap Aboneliklerini Yönetme

Microsoft Office 365 Kurumsal Hesap Aboneliklerini Yönetme

0
Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan ofis yazılımı hiç şüphesiz Microsoft Office yazılımlarıdır. Tek kullanıcı ve birden fazla kullanıcı için lisans satın alınarak kullanabilen Microsoft Office yazılımları konusunda özellikle kurumsal firmaların yaşadığı en büyük sorunlardan biri ise lisans anahtarı kullanım yetkisi verilen kullanıcıları yönetme konusudur.  Biz de sahip olduğunuz çok kullanıcılı bireysel veya kurumsal Office 365 lisansına tanımlanan kullanıcıları yönetmek istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

1

İşlemlerimize www.office.com adresine giderek ilgili ofis hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz.

2

Daha sonra menü çubuğumuzu tuşlayarak alt menülerden ‘Hesabı Görüntüle’ menüsüne giriyoruz.

3

Daha sonra hesabı görüntüle bölümünde bulunan ‘Hesabım’ menüsüne tıklayarak “Yüklemeleri Yönetin” menüsüne giriyoruz.

4

Yüklemeleri Yönetin menüsüne girdiğimizde ise Yükleme Durumu bölümü açılacaktır. Bu bölümde sahip olduğumuz lisansı kullanmasına izin verdiğimiz tüm cihazlar görüntülenecektir. Hesabın yöneticisi olduğumuzdan, dilersek bu listedeki kullanıcıların yetkilerini kaldırabiliyoruz. Lisans kullanım yetkisini kısıtlamak istediğimiz kullanıcıyı seçerek ‘Devre Dışı Bırak’ tuşuna basmamız bu işlem için yeterli olacaktır.

Ayrıca  kullanıcı adlarının sağ üstünde bulunan detay menüsünden ise kullanıcının lisansı hangi tarihten itibaren kullandığını görmemize yardımcı olacak ve bu kullanıcıların kimler olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.