Ana Sayfa Haberler Microsoft, Mini XBOX için Pes Etmiyor!

Microsoft, Mini XBOX için Pes Etmiyor!

0

“Kaldırıldı!” , “İptal oldu!”, “İptal olmadı!” derken, Brad Sams ilginç bir açıklamada bulundu.

Microsoft kanadı herhangi bir açıklama yapmadı, ancak telif hakları daha önce alınan mini konsol, XCloud üzerinden oyunları kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor. Ucuz olması, taşınabilir olması ve xCloud hızı birleştiğinde, Mini Xbox oldukça tercih edilebilir bir proje.

Bu proje için yeniden heyecan uyandıran isim Brad Sams. YouTube kanalından yaptığı açıklamada, Microsoft kaynaklarıyla konuştuğunu ve firmanın taşınabilir konsol pazarına ısrarla giriş yapmak istediğini belirten Sams’e, göre kullanıcılar her yıl çok fazla para vererek konsol ve oyun yenilemesi yapma maliyeti yerine ucuz, hızlı ve taşınabilir bu cihazı daha çok tercih edecekler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Elbette standart bir Xbox konsolunun gücü ve kalitesi bu cihazlarda olmayacaktır fakat Google’ın, Stadia hizmeti ile Chrome ve Cast kullanarak 1080p oyun oynatması tehdidi ile, firmanın mikro Xbox konsoluna ek hizmetler getirmesi ve farklı alanlarda geliştirmesi olasılığını akıllara geliyor.

Mini Xbox projesi, Mayıs ayında açıklanan hizmetler ile birlikte hayatımıza girmişti, fakat zayıf ve küçük olan bu cihaz, Project Scarlett ve Lockhard tanıtımlarının yanında adeta sönüp gitmişti. Lakin Microsoft’un ana proje olarak Scarlett’i açıklaması ve diğer projelerin rafa kalması sebebiyle orta segment konsolların arasında küçük boyutu ve xCloud hızı ile Mini Xbox Projesi tekrar gözde olmayı başardı.

Yakın gelecekte açıklanması beklenen bu cihazın tüm oyun tutkunlarının evinde bulunacak olması hayal olmasa gerek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA