Ana Sayfa Destek Megane II’de Aux Modunu Aktif Etme ve Aux Kablo Bağlantıları

Megane II’de Aux Modunu Aktif Etme ve Aux Kablo Bağlantıları

0
Megane II’de Aux Modunu Aktif Etme ve Aux Kablo Bağlantıları

Bu yazımızda yine ufak tüyolar ile gün yaşantımızda oldukça zaman geçirdiğimiz araçlarmızda müzik sorunumuzu çözecek basit ve etkili bir yöntemden bahsedeceiğiz. Reanault Megane II model araçlarda bilimeyen Aux modunu aktif hâle getirip, kablo bağlantılarının nasıl yapılacağını anlatacağız.

Bilindiği üzere araçlarımızda müzik, gerek seyahat esnasında gerekse gündelik kullanımlarımızda vazgeçilmezimiz oldu. Zamanla gelişen teknoloji ile oldukça gelişen ses ve görüntü sistemleri, araç içi multimedia sistemleri gayet kullanışlı ancak mali değeri fazla olduğu için tüm araç kullanıcılarının tercih sebebi olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda pratik çözümler ile güzel sonuçlara ulaşabiliriz.

 

Aracımızın teybinde bulunan modlarda orjinalinde ‘Aux’ seçeneği bulunmamakta; fakat aşağıdaki adımları izleyerek bu modu aktif hâle getirebiliriz:

 

  • Teybimizin sağ kısmında bulunan nota sembolüne basılı tuttuğumuzda bir menü açılacaktır. Bu menüden sağ-sola giderek ‘Aux’ seçeneğini ‘On’ durumuna aldığımızda, teybimizin modlarında ‘Aux’ seçeneği çıkacaktır. Kablo bağlantılarını da yaptıktan sonra, aktif olarak bu bağlantı seçeneğini kullabiliriz.

 

  • Kablo bağlantıları için 1 adet normal kablo şeklinde, ekran görüntüsündeki gibi bir Aux kablosu temin etmeliyiz.

 

  • Teyibimizin 4 ayrı köşesinde bulunan ekran görüntüsünde belirtilen çukurlara ince tornavida veya kalın tel ile bastırdığımızda, teyp dışarı doğru çıkacaktır. Bu şekilde arka panelden kablo bağlantılarını yapabiliriz.

Megane II’de Aux Modunu Aktif Etme ve Aux Kablo Bağlantıları

  • Ardından, temin ettiğimiz Aux kablosunu uç kısmından kesip, içerisinden çıkan 3 ayrı renkte kabloların uçlarını açarak metal telleri ortaya çıkarıp, uçlarına birer metal klips ile kullanıma hazı hâle getiriyoruz ( ekran görüntüsünde daha anlaşılır bir şekilde gördüğünüz gibi 🙂 )

  • Kablo uclarını resimdeki gibi hazır duruma getirdikten ve teybimizin arka paneline bağlantısını yaptıkran sonra, rahatlıkla Aux özelliğini kullanabiliriz.

 

  • Bağlantı sırasında, Aux girişini bağlayacağımız kısmın tersi mi düz mü olacağını, yandaki sarı soketi baz alarak anlayabilirsiniz.

  • Yuvada 6 adet erkek fiş bulunmakta. Sol taraftaki 3’lü sarı soket orijinal yeridir, ortada bulunan 3’lü fabrikasyon boştur. Biz bu noktada en soldaki 3’lü erkek fişlere, ekran görüntüsündeki kabloların renklerine dikkat ederek bağlantısını yapıyoruz. Ardından kullanıma başlayabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA