Ana Sayfa Bilgisayar Mac’inizi İnternete Bağlamak İçin iPhone veya iPad’i Kullanma

Mac’inizi İnternete Bağlamak İçin iPhone veya iPad’i Kullanma

0

Mac‘iniz ve cihazınız aynı alanında olduğunda, Mac‘inizi internete bağlanmak için iPhone veya iPad’iniz (hücresel model) üzerindeki kişisel erişim noktasını kullanabilirsiniz.

Bağlanmayı denemeden önce dikkat etmeniz gereken nokta, iOS veya iPadOS aygıtınızın kendi kişisel erişim noktasının açık olduğundan emin olmanız gerekli. Kontrol etmek  için aygıtınızda Ayarlar menüsünden Kişisel Erişim Noktası’na gitmeniz yeterlidir.

Bu özellik tüm operatörlerle kullanılamayabilir. Ek ücretler uygulanabilir. Daha fazla bilgi için operatörünüzle görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Wi-Fi kullanarak bağlanma;
iOS veya iPadOS aygıtınızın ve Mac‘inizin aynı Apple kimliğiyle iCloud‘da oturum açtılmış olması gerekmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mac‘inizde, menü çubuğundaki Wi-Fi durumu simgesini tıklayın , sonra iPhone veya iPad‘inizi seçelim. iPhone veya iPad’inizde kişisel erişim noktasına bağlandıktan sonra, aygıtınızın pil durumunu ve hücresel sinyalin gücünü kontrol etmek için Wi-Fi durum menüsünü kullanabilirsiniz. Erişim noktasını kullanmadığınız zamanlarda, pil ömründen tasarruf sağlamak amacıyla aygıtlarınızın bağlantısı otomatik olarak kesilmektedir.

USB kullanarak bağlan;
iPhone’unuzu ya da iPad’inizi, aygıtınızla birlikte gelen USB kablosu ile Mac’inize bağlayabilirsiniz. Kabloyu bilgisayarınızla bağladığınızda iPhone veya iPad’inizde “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” uyarısını gördüğünüzde Güven’e tıklayalım.

Mac’inizdeki USB bağlantısının durumunu görüntülemek için Elma logosuna tıklayıp menüye giriş yapalım. Sistem Tercihleri’ne tıklayalıp, ardından Ağ’ı tıklayalım, soldaki listede iPhone USB’yi seçemeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda “Gerekmedikçe etkisizleştirin” onay kutusunu da seçebilir veya seçimini kaldırabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Usb kablosu ethernet görevi görecektir. böylelikle telefondaki internet bağlantısını Mac’inizde kullanabileceksiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA